şükela:  tümü | bugün
  • bugün uzun süre sonra markete gittiğimde fark ettiğim durum. en ucuz 1 lt süt 3.50 lira, gördüğüm en pahalısı 4.50 lira. süt lan bu, nasıl bu kadar pahalı olur. makarnaya baktım en ucuz makarna 2.50 olmuş. 500 gr peynir 18 lira. ve gelelim ete, kıymalık et kg 50 lira olmuş. bonfile, pirzola 70-80 civarı. bunları görünce korkarak içki reyonuna geldim. 50 cl bir bira 7.50 lira olmuş. yuh amk dedim, su ve arpa’dan yapılıyor lan bu. maliyeti 1 tl değildir.

kimse kusura bakmasın az ötede avrupa’da etin kilosu 7 euro, süt lt 50 cent, bira max 1.50 euro. şimdi gidipte euroyu 4 ile çarpmayın. çünkü o adamlar euro kazanıyor.

sürekli konuşuluyor ama ekonomik kriz iyiden iyiye hissediliyor bence.

edit: imla
  • (bkz: günaydın)
  • dün iki adet yeşil elma aldım 5 tl verdim. ulan balıkesirde ağaç dolusu elmaya dönüp bakmazdık bu nedir arkadaş. 2 adet elma lan 2 adet elma yani.
  • ben aklıma geldikçe kendi oluşturduğum market sepetimin fiyatlarını migrosun internet sitesinden güncelleyerek kendimce ağırlıklandırdığım bri enflasyon sepeti takip ediyorum. bu başlığı görünce tekrar bir bakayım dedim.

en son 26/04'te bakmışım. öncesinde 04/01 ve geçen yıl 11 kasım var.

13 ekim 2017 ile 11 kasım 2016 arasında benim sepetin enflasyonu %25.11 çıktı.
    tüik'in açıklaması %11 civarındaydı.
    aldığım maaş zammı ise % 5-6 civarında.
  • düzenli olarak aldığım belli başlı ürünler var, onları takip ettiğim kadarıyla var böyle bir şey. kuruyemiş ve süt ürünlerinde görülebilecek durum.
    incir 15 tl mesela, nasıl ortalama bir vatandaş bir kilo alsın da evine götürsün. hayret.
  • domatesin kilosu 7 tl olmuş.
    domates bey lütfen kendinize gelin.