• şu aralar ortalığı kasıp kavurması gereken mars misyonunun kimsenin umrunda olmaması. herhalde 97'de sojourner gönderilince artık oralar bizim oldu diye düşündük. "popstar vikvikvikvik" diye susmak bilmeyen nesle selam ederim.

(bkz: atam cok yalnizim be)
  • grind sculptation finding'lerini hiçbir single person'ın yieldleşmeden seeking'lere getiremediğini bizlere bring it on falan yaani yapan striking distance cümlesi it is.
  • spirit'e artık sitem ettiren ilgisizlik. kendisi istendiğinde çağrılara cevap vermiyor, uyu deyince uyumuyor (bkz: sleep mode), öyle oralarda kafasına göre takılıyor. yazıktır günahtır.
  • halbuki mars'ta futbol oynansa herkesin sikleyecegi bir mesele olacak mesele...
  • gerçekten de insanmızın ne kadar kültürsüz ve boş olduğunu gösteren esef verici durum. ya o diil de bu hafta bayhan kesin elenir diyorum ben...
  • i mean ne haliniz varsa see it dediğim durumdur.
  • yanlış anlaşılmasın diğer gezegenlere yapılan uzay misyonlarını çok değerli buluyorum fakat bu iş cidden çok ağır ilerlediği için kimsenin siklememesi normal. mars'a ilk gönderilen uzay aracı 70 li yıllarda gönderildi. yıl 2021 hala mars'a araç gönderince büyük bir mutlulukla sevinecek miyiz? dersin ki ilk gönderilen araçla şimdikinin fonksiyonu bir mi? tamam da sıradan halk için bir hacı. bu farklılıkları işin içinde olmadan nasıl anlayalım? popüler bilime yıllardır meraklı olan ve sürekli takip eden ben bile bi yerden sonra hadi abicim diyorum ömrümüz bitti bi mars'ı kolonize etmek için en ufak bir adım bile yok.
hesabın var mı? giriş yap