• karşınızdaki kızın, hatunun kapasitesini, bilincini ölçmek için kriter bir eser olabilir.. 73'de icra edilmiş olsa da, 2014 eylül-ekim döneminde bile geçerlidir bence..

cd'ye çekip arabada veya başka bir yerde dinletin.. dinlesin en azından amk.. aklınızda şüphe varsa dinletin o kızla ilgili..

eğer çok güzel bir parçaymış bu ya derse, eskilerden ufak bir genotip taşıyordur demektir. sizi taşır, siz de o'nu taşırsınız.. pişman olmazsınız.

ama dinleyince, bet bir suratla, daha haraketli bir şey yok mu diyor ise kaçın.. kırmızı alarm.. limbik sistem'i bloke olmuş biriyle meşk ileride kavm_i lut'a ilhak ile neticelenecektir.. turnusol mü diyolar işte ondan..

http://www.youtube.com/watch?v=d06awdkdkqs
  • bu şarkıyı beğenmeyen insan değildir.
  • tarık akan'ın ah nerede filminde zehra için yere seni seviyorum yazdığı sahnede çalan,philippe sarde'ye ait eser.

https://youtu.be/d06awdkdkqs
  • 1973 yapımı "la valise" isimli filmin müziklerinden biri. philipppe sarde'nin bu şaheseri la valise için bestelediğine inanmıyorum. boktan bir aksiyon filmi için fazlasıyla romantik. buram buram aşk kokuyor. bambaşka bir kafayla bestelendiği açık.
  • dinlerken dünyanın en romantik insanı olduğumu hissettiren parça. bitince de sanki güzel bi rüyadan düşerek uyanmışım gibi hissettiriyor. tabi ah nerede filmi sayesinde dinleme şansına erişebilmiş olsam da, bu müzik eşliğinde aşk yaşamanın tadını bilemiyorum henüz. denemeden bilemiycem ama zannımca bu şarkıda romantik duygular paylaşabileceğim bir insan var ise yaşça biraz geçik olabilir. belki de külkedisini arar gibi aramam gerekicek; şarkıyı dinleyince bi hoş oluyorsa adamda iş var.
  • kuru temizlemeci açarsam vereceğim isim.
  • 70'lerin ilk yarısını ve romantizmi özetleyen nadide parçalardan biridir.. love story'nin dünya üzerine aksetmesinin yani globalleşmenin aslında ilk örneklerini burada bahsetmek lazım.. memleketimize yansıması için bkz:
    http://www.youtube.com/watch?v=d06awdkdkqs
  • kısa ama ağır bir parçadır..

bazı durumlar için o kadar duygusal olur ki, anlatılamaz.. (sana göre)

ama bazı anlarda bu ne lan saksafonunu, obuasını skim diye hayıflanırsınız.

aslında şarkı güzeldir. ama karşınızdaki febi eyyi ala i rabbiküma tü kezziban'a bağlısınızdır.. (kezban) onu da belirtelim..
  • müzik başlar başlamaz tarık akan’ın gülşen bubikoğlu’na “seni seviyorum zehra” demesini duyan bizdendir, bizim nesildir. şunu yazarken bile yerdeki zehra yazısını okuyorum, ferit çatıdan zehra’ya bakıyor. bir başkadır ile öğrenip buraya gelen mutlaka olacak , yerimizi alıp canım ah nerede‘yi anmadan geçmeyelim..
  • ruya gibi bir parçadır..

rüya değil.. zinhar.. zeki müren telaffuzu ile heceyi idrak edeceğiz. ruuyaa gibi..

70'lerden günümüze gelen eser gibi eserlerdendir. elektrik veya sular kesik olabilir, sanayağ kalmadı olabilir, beyaz direksiyonlu 64 opel kadett ilk rampada hararet yapabilir..

deniz gezmişler idam edilmiş olabilir.. ama sevmek bir ömür sürer diyor ilk eurovision parçamız.. yani biz 1975 de ülkece demişiz ki; sevmek bir ömür sürer.. işte martini dry o sevgiyi veya o sevgiye ulaşmanın hasretini anlatır.. hulusi kentmen gibi bir babaya en sonunda da olsa sarılabilmenin, gülşen bubikoğlu gibi vahşi ve güzel bir kıza en nihayet ulaşabilmenin, tarık akan gibi şımarık, çapkın, yakışıklı, masum ve cesur oğlanın yani 70 lerin biskolata erkeğinin kendini sırf senin aşkın için çatıdan atlatabilmenin otoritesini yansıtır..

bir de özel bir parçadır. her akşam dinlenmez. senede bir iki sefer dinlemek uygundur.. bilemedin üç..
hesabın var mı? giriş yap