• oğlum 6 buçuk yaşında, alerjik bir çocuk. ikimizde çok çok mecbur olmadıkça çıkmıyoruz. maskesiz hiç çıkmıyoruz. bir çoğunu oturduk birlikte kestik diktik. kendimize maskeler yaptık. ama 10 dakika taktıktan sonra öksürük tutuyor, nefes alamıyoruz.
    biz işte o maskeyi çenesinin altında taşıyanlardanız ama bunu kimsenin olmadığı boş sokaklarda köşelerde yapıyoruz mecburen. buna rağmen korkuyorum birinden bulaşır mı, yada biz bulaştırır mıyız diye.
    diyeceğim o ki siz öyle evin camından, balkondan filan maskesini çenesinin altına indirmiş her sakallıyı dedeniz sanmayınız. küfür etmeyiniz, hele beddua aaa çok ayıp.
  • yakınında kimse yoksa açık havadaysa normaldir. maskeyi bu sıcakta açık havada hele eğimli yerler çıkarken takmak çok zor. otobüs, market veya bi kafenin kapalı alanı gibi yerlerde her türlü takılır ama dışarıda sahilde gezerken kalabalık da değilse kendine zarar nefes alamıyorsun bi süre sonra. ben mesela sahilde gezerken tek başıma yürürken takmam. yanımdan bir de yakın mesafe ise biri geçerse takarım ama.
  • teröristtir
  • lan ben nisanda corona geçirdim hastanede yattım maskeyle gezdiğim kadar nefessiz kalmadım. bu sıcakta da bir de gözlükle takamam rahatsız olan varsa gitsin ötemde yürüsün.
  • o ne ki geçen gün bir amca maskesini çıkarıp elinin içine hapşurduktan sonra maskesini geri taktı. bu insanları eğitemezsiniz eğitemeyiz boşuna kürek çekiyoruz gibime geliyor.
  • oğlum covid yanlış bir millete çattın haberin olsun.
  • ileride salgından haberi olmayacak nesillerin, okuduğunda anlamlandıramayacağı durum.
  • şaka gibi polis karakolun önünden geçiyorlar ama polisin umrunda bile değil
  • maskeyi çene aparatı olarak kullandığı yetmezmiş gibi bir de durmaksızın konuşurak ortama yavru virüslerini yayan insandır
hesabın var mı? giriş yap