şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2509 entry daha
  • ülkemizdeki insan profilerini çok net görebileceğiniz yemek yarışmasıdır. masterchef junior ı izlemenizi tavsiye ederim. izledikten sonra bizim memleketteki davranış bozukluklarını çok net ayırt edebilirsiniz.
    öncelikle teknik kısmına geleyim. 9-13 yaş arası çocukların yarıştığı 1. sezonu izledim. şunu belirteyim ki 9 yaşında veletlerin yaptığı beef wellington ın en kötüsü bile bizim koca adamların yaptıklarını tokatlar.
    gelelim davranış bozukluklarına; küçücük çocuklar inanılmaz bir olgunlukta konuşuyor. ben böyle olgunluk görmedim arkadaş. takım halinde yarıştıklarında en çok duyduğum kelime "my fault" ya ben bu cümleyi kullanan bir türk görmedim. küçücük çocuklar hatayı kabulleniyor ve bir bahane uydurmuyor. çok ilginç. bizim memlekette "evet benim hatam" diyip sonuna ama,lakin,fakat koymayan insan görmedim. ikincisi ise rekabet olsa bile inanılmaz bir saygı var. ağaç yaşken eğiliyor. bi bizim veletlere bakıyorum bi bunlara bakıyorum. fark çok büyük 9 yaşında çocuk başarısızlığına kılıf uydurmuyor ama bizimkilerde hep bir bahane. sadece yarışma için konuşmuyorum hayat tarzımız böyle.
  • adının gevezechef türkiye olması gerektiğini düşündüğüm programdır.

yarışmacılar yemek yapmaktan çok birbirleriyle konuşup tartışıyorlar. ben yemek yapımlarını izlemek istiyorum ama sadece yarışmacıların birbirlerine dalaşmasını izleyebiliyorum.

yarı finale gelmişler hala boş boş konuşuyorlar, birbirlerine laf atıyorlar. şefler de çıkıp hiçbirine "yemek yapın. boş boş konuşmayın" demiyor.

masterchef, masterchef türkiye'ye nasıl lisans vermiş hayret ediyorum. gerçek versiyonuyla alakası yok.

not: uğur çok boş konuşuyorsun.

edit: imla
159 entry daha