şükela:  tümü | bugün
  • toprak yiyormuş gibi bir his uyandıran içecek. yeşil çay ve kahve karışımı içeriyormuş.
  • gerçek matchadan yapılanın tadı ve kokusu bende sütün içine kına ekleyip içmişsin gibi bir his uyandıran ve ağızımda hoş olmayan bir tat bırakan latte çeşiti. fakat aromalı matchalardan yapılanlarının (ki bunlar gerçeğine göre çok daha ucuz oluyor) yumuşak ve hafif bir içimi var. görüntüsü itibari ile sağlıklı bir şeyler içiyormuşsunuz gibi düşündürüyor ama bu düşünceye fazla kapılmamak lazım zira orta boy bir matcha latte yaklaşık olarak 220 kalori olup 28 gram şeker içeriyor.
  • hayatımda içtiğim en yarrak gibi içecek.

tişikkirler sıtarbaks.
  • biraz önce baristanın "emin misin?" sorusuyla beni aslında vazgeçirmeye çalıştığını çakamayıp, bu meretten aldım.

sonuç?

bu yarak gibi bişiymiş, değiştirebilir misiniz?

neyse ki bu konularda starbucks baristaları çok sevaplık insanlar.

sakın denemeyin. sik gibi birşey. nimete sik denmez de bu cidden sik gibi. deniz soğuk sularından gelen balık aromalı süt.
  • galiba seveni ülkede tek kişi olan latte. o da ben.

işin ilginci diğer entrylerdeki gibi, barista beni de uyardı tanıdıktı, sevmeyebilirsin çok kötü, beğenmeyince getir değiştiririm dedi. dedim dur.

starbucks’ın yeni ürünüdür anlayacağınız. aşırı şuruplu kalitesiz kahveye bağımlı bünyelere böyle şeyler, matcha falan iyi gelmemektedir. sevmeyenlere aldırmadan şans veriniz.
    içecek yeni bir alternatifimiz oldu.
    ps. soğuk içiniz.
  • 5 gündür tezgahta alıcısını bekleyen hamsi gibi kokuyor.
  • görüntüsü ve tadıyla beni beni bitirmiştir. öff o menem şey.
  • starbucksin ortamlarda artistiklik yapmak icin cikardigi icecek. bak biz bunu bile iciririz adama diyecekler.
  • yeşil çayın tadına alışık değilseniz veya alışıksanız ve sevmiyorsanız içmemeniz gereken çay. daha yeşil çayın ne olduğunu bilmeden gidip "hmm yeşil kesin tatlı bir şeydir" diye alıyorsunuz sonra burda bik bik ötüyorsunuz yok kına gibi yok bok gibi diye.
  • sicak kına.... (bkz: eeeew)