şükela:  tümü | bugün
  • her ikisi de müzik tarihinin gördüğü en yetenekli müzisyenler arasındadır ama thom yorke bana göre bir adım öndedir.
  • muse'ü severim ancak grubun kendi türü var ve şarkıların çoğunluğu bu eksende gidiyor. ancak radiohead'de her albümle anlatılan ruh hali değiştiği için, şarkıların ana temasının değişmesi ile türleri de çok değişiyor. bu sebeple thom yorke'un daha deneysel takılıyor olması ve bu deneysellik ile çok başarılı oluyor olması onu daha iyi bir sanatçı yapıyor benim gözümde.
  • thom yorke müzik tarihinin gördüğü en yetenekli müzisyenler arasındadır. matthew bellamy ortalama üzeri bir rock grubu frontman'idir.

    tartışmaya kapalı.
  • muse, bambaşka bir tür oluşturdu müzik tarihinde. radiohead hakkında konuşabilecek bilgi seviyesine sahip degilim. bu yüzden muse için konuşucam ki konuyu iyi tartabilesiniz. her ikisi bambaşka grup birbirleriyle kıyaslanamazlar. benim müzik anlayışıma muse oturuyor, onu dinliyorum. ikisi arasında siyahla beyaz kadar fark var. açıp okuyun hem teorik bağlamda hem de dinleyerek bu fark bariz kulağa geliyor. muse daha klasik çizgidedir. üstelik radioheadci insanların bu bariz farka ragmen ''muse radioheadin aynisi yeaw hehehe'' demesi de ayrı bir tezatlık ki dinledikleri grubu hakkıyla dinlememişler.