• söze nereden başlasam diye düşünürken anılarımızda buldum kendimi, hatıraların her biri bir yanımdan tutuyor şimdi; "beni de yaz, beni de" diye. hepsine göz kırptım ama bir alfabe yetmez ki onu anlatmaya...

bir yerden başlayayım artık. onunla geçen yıl haziran ayının ilk haftası tanışmış, temmuz'da kendisine alışabilmiştim. o zaman ikimiz de birer çaylaktık. başlarda beni çok sinir etmişti, hatta ona uyuz oluyordum. ne oldu nasıl oldu, ben de anlayamadım ama şimdi en sevdiklerim arasında zirvede. kana hızlı karışan bir ilaç gibi, insan damarlarında gezindiğini fark edemiyor bile.*

öyle tatlı öyle güzel sohbeti vardır ki onunla konuşurken insan elemini kederini unutur. genellikle de yüreğinde ağırlar sizi, tabii sevdiyse, sevmediyse de vay halinize! insan onu tanıyınca sevmediği biri olmak istemez ki zaten, o da ayrı bir mevzu. gülmekten karnınızı ağrıtacak kadar eğlenceli biridir, ama nedense bu yönünü entry'lerine yansıtmaz. burada ciddi modda takılır ama hiç öyle biri değil.*

kendisiyle her konuda rahatlıkla konuşabilirsiniz; acınızı içinde hisseder, sevincinizin en büyük ortağıdır. saygılı, anlayışlı, sevgi dolu, güler yüzlü kısaca her yönüyle dört dörtlük biridir. bir kere ona kapıldıysanız zaten başka rüzgarlarda savrulmak istemezsiniz.

küçük bir kız çocuğunun elinden tutar gibi hep şefkatle, merhametle yaklaştı bana. ondan çok şey öğrendim; birini aile gibi görmek için kan bağına gerek olmadığını, birini sevmek için illa görmek gerekmediğini ve daha neler neler... tanıştıktan aylar sonra gördüm onu, görünce daha bir sevdim o ayrı. hele ki rüzgarda ahenkle dans eden o saçları yok mu, ahh! hala gözümün önündeler...*

bir gün onun yüreğinin güzelliğinde yolculuğa çıkmak isterseniz, fiyatını onun belirlediği bir bilet kesmeniz gerekir, öyle kolay değil yani. fiyat derken kast ettiğim para değil, kendince sizi sınavlardan geçiriyor, deniyor. ben hiç farkında olmadım mesela, sanırım son aşamayı da geçtim ki bana söyledi.

sanki piyango vurmuş da en büyük ikramiyeyi kazanmış gibiyim ben; dostluğu, sırdaşlığı, arkadaşlığı, abiliği her şeyiyle hayatımda öyle güzel bir detay ki, siyah beyaz hikayeme renk katmış gibi, sessizliğime ses olmuş gibi...

kendisi ekşi sözlük sayesinde tanıdığım, tanıdıkça sevdiğim, zamanla da gönül limanına demir attığım biricik abimdir. aslında öyle çok güzelliği var ki hangi birini yazayım bilmiyorum bile, kısaca dünyanın 8. harikası gibi bir şey.
    öyle işte...
  • sözlükte çok değer verdiğim bir yazar arkadaşım sayesinde* tanıma fırsatı bulduğum, zaman geçtikçe sohbetine ve arkadaşlığına müdavim olduğum kıymetli ekşi sözlük yazarıdır.
    kötü zamanlarda yardım elini sonuna kadar uzatan ve birşeyleri çözmek için samimiyetle çaba gösteren güzel yürekli insandır.*

kimi entryleri ile gülümseten, şiir ve kısa öyküleri ile zaman zaman hüzünlendiren, edebiyatsever bir arkadaşımız.
    biliyorum övülmek hiç hoşuna gitmeyen birşey, hatta seni biraz tanıdıysam nefret bile ediyorsun. ama yiğidi öldür hakkını yeme demiş eskiler.benim ki o misal.
    güzel enerijisi, yaşama dair bakış açısı ve birikimi ile sözlükte okunası yazarlardan biri.hep var olsun.
  • (#131258389) başka ülkelerin başka baharlarında tekrar buluşabilmek ümidiyle yolun açık olsun. tüm yardımların için tekrar teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap