• her iş çıkışında vukuat yaşadığım tipler. çok uzun bir şekilde başımdan geçen olayları tek tek yazmıştım fakat laf kalabalığı olmasın diye sildim.

kısaca bunlar; 20 metre önce camın temizlendiğini gördüğü halde ikinci, üçüncü kez camı temizleyip para bekler. para vermezsen burnunu yan cama yapıştırıp köpürterek yan camı sümük içinde bırakır. cam sildiği çamurlu süngerle sana su atar, arabana vurur, açık camdan içeri beline kadar uzanıp torpidonu açmaya çalışır. tekme atıp kapını göçertir. sileceklerini kaldırır. cebindeki gresli üstüpü ile camı yağlar.

en son verdiğim 50 kuruşu beğenmeyip arabadan içeri atan, yeşil yanıp ilerleyecekken de arkamdan su atan bir puşta dayanamadım (sinir bozucu şekilde sabırlı adamım ama bazen film kopuyor) ve kornalara aldırış etmeden 10 saniyelik yeşil ışıkte durdum, arabadan indim. "derdin ne lan senin?" diye üzerine yürüdüm. tineri çekmiş, kafa kıyak. bir yandan geri geri adım atarken elini beline atarak ("emanet var" uyarısı) "hakettin ama!" diye bağırıyordu. ölür müsün öldürür müsün?

bu tiplerin savunulacak hiçbir yanları yok. burada o zorbayı korumak için millete küfür eden lavuklar, aslında; araba kullanan belki züppe olarak adlandıracağı tiplere duyduğu kıskançlık ve hırs ile zorbanın, eşkıyanın sempatizanı olmuştur.

adamdaki hırsa bak, yol ortasında haraç kesenlere laf söyledik diye "arabasını ayrı, sileceğini ayrı, camını ayrı, amını götünü ayrı sikmek istediğim ya ergen, yahut ergen ruhlu bir takım sözlük orospuları" ilan etmiş milleti.
  • yani bir hayvan gelip şurda şu cam silici serserileri bile savunuyorsa ya insanlıktan çıkmıştır ya da hayatında bu adamlarla karşı karşıya kalmamıştır.

bre amına kodumun oğlu da babandır senin orospu çocuğu. cam silen puşt da kesin sensin.
  • o puştların içinde kel kafalı, kızıl sakallı var bi tane, bütün paranızı ona verin, en güzel o siliyor. bi de küfretmeyin amınıza korum, arabanızı çizerim. aha dur kırmızı yand...
  • zorla kendi arabamın camını silip para isteyen tiplere "sen de haklısın kardeş buyur tabi" dememiz gerektiğini öğrendiğimiz insanlardır. ayrıca dilencilik müessesesinden bir haberdir.
  • adım başı garson aranırken çalışarak zahmet etmek yerine iş yapmadan gelen geçenin arabasına vurarak haraç toplamayı tercih eden ülkenin kamburları. evet insanlardır ve evet temel hakları sonuna kadar hak ediyorlar, ama zorla para istemek ya da araca öyle veya böyle zarar vermek hiçbir sebeple savunulamaz ve olmaması gerekiyor, zengin fakir diye bir açıklama olmamalı.
  • yine marjinal olmak için koruyanlarının çıktığını gördük, he 1 tl'miz çok değerli, hatta senden çok daha değerli. 1 tl'm gideceğine sen git yok ol. beyin bedavadaki adam seni
  • kış mevsimin başladığı günlerde haliç üniversitesi civarına geçen ve yoldan gelip geçenden 1 lira haraç kesen puştlardır. önce taciz ederler sonra tehtid ederler, sonra darp ederler. bir de bazı cinsleri vardır ki, ellerinde bulldog, doberman yahut pitbull ile sizi tehtid eder. en fenaları bu sonucudur. ancak birebirde gördüğüm bir olaydan sonra köpekle tehtid azalmıştır. ilgisi olabilir.

olayı kısaca şöyle anlatayım: garanti bankasının köşesinden dönülmüş, gülbağ tarafına doğru gidilmektedir. 100 metre önümde iri yarı bir adam yürümekte. derken bu puştlar adama salça olmaktadır... puşt köpekle tehtid ediyor, adamı iplemiyor, puşt ısrar ediyor, adam cebinden kasatura çıkarıp köpeğin gırtlağını tek hamlede alıyor.

iğrenç bir olay, hayvan hakları falan, evet, ama etkilenmiştim.
  • bir kere şunu anla gerizekalı arkadaş bir de üstte çıkma hemen..

"mecidiyeköy ışıklarda araba camı silmeye mecbur bırakılmak " diye bir şey yok, adam (puşt yani) için kolay para kazanma yolu bu..
  • bu puştlardan birini malesef dövmüşlüğüm var. hem de boynumda boyunlukla. asla kalabalık vs. olmalarından korkmayıp arabadan çıkıp azarlayabilirsiniz. biraz kalabalıklaşır gibi olup sesinizi yukselttiğinizde çil yavrusu gibi dağıldıklarını görebilirsiniz.

kendine güvenmeye çalışan puştta ilk küfrünü ettiğinde bütün stressimi üstüne boşaltacak şekilde saldırdım. sonra 3 gün vicdani sızı yasadım ama bu puştlar hep o kalabalık arasından yumruk çıkaran piçler. bunlar ve gibileriyle aynı mahalleleri paylaştığım için ciğerlerini biliyorum.

velasım özellikle kadın sürücüler, biraz sert yaptığınızda uzak duracak puştlardır bunlar.

ve ayrıca bunlara 1 kuruş para verıp orada devam etmelerını saglayan piçlerin de amına koyayım.
  • ufak bir hesapla anlaşılacağı üzere birçoğumuzdan daha değerli puştlardır. şöyleki, götümden uydurarak bir istatistik yapıyorum; her bir kırmızıda 20 aracı siliyor olsunlar, bunlardan sadece 1 tanesi 1 lira vermiş olsun. kırmızı 2 dakika sürüyor olsun, her 4 dakikada 1 lira kazanıyor demektir en düşük ihtimalle. saatte 15 lira eder, 8 saat dikilse orada ki çoğumuz 8 saattten fazla çalışıyoruz 15x8 = 120 lira günde, çarp 30 ile al sana aylık 3600 lira net para. değersiz 1 lira mı? sana değersiz dostum o 1 lira.
hesabın var mı? giriş yap