• çalıştığım yerde bulunan ve bıyık olarak tabir ettiğimiz genç arkadaşın zengin olma vaatlerini satmaya çalıştığı holdingdir. ilginç olan bu bıyık önce en yakın arkadaşlarını bu tuzağın içine çekmiştir. bunu yaparken de kendisinin altında bulunanların buna ne kadar para kazandırdığını göstermesi olmuştur. bu holding belirili bölgelerde bir kaç adam seçip onların hesaplarına cüz i miktarda para yatırmaktadır. bu para insanların güvenin kazanmak için yapılmaktadır. sabırsızlıkla bekliyorum sonunun ne olacağını...
  • net bilgi arayanlara tane tane anlatayım.
    network marketing ciddi bir talep görebilecek bir ürünün arzını yapıp bireysel para kazanabilme becerisini edindikten sonra bu beceriyi daha çok kişiye öğretip satış ağı oluşturma işidir.
    bu tanımı anladıysak mega holdingsin bir network marketing firması olmadığını da anlamışızdır.
    başlığa yazılmış onlarca açıklama var sattıkları siteyi 50-100 arası maledebileceğinize dair; yani ürüne talep yok.
    peki nedir bu olay?
    sen ver bana paranı
    kendin kazanabilmek için şu kadar kişiyi daha getir
    onlar da getirsin
    sen zengin ol.
    ee, aylık dönen bir ciro yok ki sana prim yatsın, varsa yoksa sisteme giren adam artsın para gelsin.
    bu işten üyen olmadan para kazanamazsın.
    üyen olmadan para kazanabileceğin düzgün sistemler :
    avon, amway, oriflame, kyani, forever living, herbalife...
    ha oldu ki bi bok yedin ve girdin bu olaya, paranı da kaptırdın. soğuk su iç, başkalarını bari batırıp kul hakkı yeme.

tanım: piramit sistemdir.
  • bir baltaya sap olamamış insanların kendini iş adamı sanıp egolarını tatmin edebildiği oluşum.
  • benim anlamadığım nokta , madem sana sattıkları site süper neden bir kişide e ticaret yapmıyor da gidiyor aldığı sitenin aynısı tekrar satmaya çalışıyor. sırf merakımdan tanıtım videolarını izledim. kardeş madem saadet zinciri değil neden sürekli adam toplamaya çalışıyorsunuz.

mesela microsoft ürünü alıyorsunuz ama sizden yeni müşteri getir, ağ oluştur gibi istekleri yok adamların, microsoft mega holdingsten dandik midir aynı yöntemi kullanmıyor. neyse

ürünün fonksiyonlarını anlatan toplantılar neden yapılmıyor. neden ilginç giyimli adamalar adam toplayamadığınız için sizi aşağılıyor. amaç adam toplamak mı e ticaret mi yapmak .
  • para kaptıranlara, zamanını harcayanlara uzulmedigim oluşum.

hadi 30 yıl öncesinin türkiye'sinde olsa iletişim imkânlarının kisitligi, daha önce böyle bir örnek olmamasi gibi sebeplerle insanlar inanabilir. fakat günümüzde hala bu kadar olaya, geçmişteki tecrubelere, bilgi akışına rağmen hala bu işle uğraşanlar varsa zaman ve para kaybetmeyi haketmistir.
  • askerdeyken yüksek rütbeli bir komutan gelecekti.adamın en sevmediği şey sağdan soldan çıkan otlar, ortada duran taşlarmış.dediler ki sabah kaldırıcaz eratları 4.30 da toparlıycaz ortalığı.iyi dedik kaldırdık çocukları, başladık işe.ulan başladıkta yok taşları göm, otları yol bitmiyor koca arazi.gittim bölük komutanına, komutanım dedim bu iş yetişmiycek gibi, asker sayısı yetmiyor.oda bana mega holdings in ana felsefesi olan sözü söyledir;" üzülme olum siker çoğaltırız".

işte bu adamların yaptığıda tam olarak budur.yok terazini dengele, yok bilmemneni dikle derken bakmışın paranın belki üçte birini toplamışsın ama kırk kişiyi dolandırmışsın.
  • kapitalizm sisteminde bu tür oluşumlarda hiçbir zaman alt tabaka ciddi bir şeyler kazanamaz, kazanan varsa da danışıklı dövüştür o rahat olsunlar.

bu piramit oluşumda üsttekiler alttakilerin tabiri caizse kanı ile beslenip büyümeye devam etmektedir.

geriye de sadece yıkılmış hayaller ve hayatlar bırakır.
  • bir arkadaşım bu oluşumun içerisinde. facebook'ta her hafta bi söyleşiye gittiğini görüyorum. oluşumun arkadaşım üzerinde bir etkisi olmuş mu diye sorarsanız, hayır. tamamen zaman kaybı. tek etkisi, facebooka bol bol fotoğraf yükleyip fotoğrafın altında birbirlerine "liderim" şeklinde hitap ederek yorumlaşmalarıdır.
  • ahahahaa bu da sağına en az 6 kişi soluna 6 kişi bulmuş kendine trainer diyen megacı bir arkadaşın şirketi şikayet ettiği fotoğrafı lan müstahak lan size ahahahahaha.

kıyamaaam sitesine üyelik koyamıyomuuşş öyle başa böyle tarak kardeşiim. gidip 2000 tl ye ne idüğü belirsiz bir siteyi araştırmadan etmeden alırsan sonucuna da katlanacaksın.

edit: imla.
  • daha evvelden gördüklerime bu başlığı okuyunca anlam verebildim.
    ben bu kitleyi görüp de, anlam veremeyenlerdendim.
    daha doğrusu,
    girdiğim bir kafede, sabahtan akşama kadar bir grup insan, sürekli olarak bir şeyler konuşuyorlardı.
    kafeye her gittiğimde benzer manzarayla karşılaşınca canım sıkıldı,
    ulan dünyayı mı kurtarıyorlar da, biz mi sahip çıkmıyoruz bu bebelere diyerek.
    gittim işletme sahibiyle konuştum,
    abi bunlar ne ayak diye.
    biraz fısıldadı durumlarını.
    o da bi'bok anlamıyor ama,
    esnaf olduğundan dalgasına bakıyor.
    istediğim cevabı, o toplantıdaki kişilerden biri aracılığıyla alabilirdim.
    öyle de yaptım, toplantıdan sigara içmek üzere kalkan birinin yanına gittim
    ve sordum, ne ayaksınız diye.
    tam olarak anlatamam sana ama, sen de gel, dünyan değişecek dedi.
    huylandım, böbrek ticareti yapıyor olmalarından kuşkulandım. *
    telaşlanma genç, dünyan değiştiğinde haber salarsın deyip yanından ayrıldım.
    böyle de bir anım vardır kendileriyle.
    komik insanlar vesselam.
hesabın var mı? giriş yap