• kendisi bahsettiği gibi feminist, aktivist vs olsa, dünyadaki hala geçerliliğini ve saygınlığını koruyan monarşik yapının bir parçası olmazdı.

aşk bu demeyin!

ne aşklar gördü monarşiler, tüm haklarından vazgeçip basit bir hayatı tercih eden uyelerinden.

kendisi popüler kültürün bir objesi, kapitalist düzenin yöneticisi sıradan bir kadındır.

prenses diana bundan çok daha aktivist bir feminist idi ki ülkenin asilzade ailelerinden biri olarak dünyaya girip 18 yaşında bir prensle evlenen bir insan olarak.

şu kadına güzellemeler yapan ve gözünde büyütülerek bir lider konuma getiren dünya düzeninin içine edeyim. dünya kimlerine eline kaldı.
  • ahaha, queen elizabeth, bu yılki noel mesajını çekerken masada çeşitli fotoğraflara yer vermiş. babası, kocası, oğlu ve karısı (camilla), torunu william, eşi ve çocuklarının fotoğrafları masada duruyor.

bilin bakalım kimin fotoğrafı yok?
    harry, meghan ve çocuklarının.

queen mueen ama o da bir kaynana sonuçta. "yeter be" demiş yani.
  • kraliyet noel masasında yer almamalarının sebebi bu seneki konseptin 4 jenerasyon kral kraliçe veliaht ön plana çıkarma konseptidir. kraliçe ve tahtın diğer 3 varisi charles, william ve george noel pudingi etkinliğinde buluşmakla birlikte tahtın 3 varisi ve aileleri artık iyiden iyiye ön plana çıkarılıp onlara yeni görevler ve patronluklar verilmekte. dolayısıyla harry veliaht olmadığı için harry ve meghan’ın bu konseptlerde zaten yeri yok. geçen seneki kraliyet noel masasında da yoklardı sadece arka plandaki bi masadaki resimleri puslu ve oldukça geri planda göründü. yani daçıs meghan zaten kraliyet protokolünde ön planda olamayacağı için istediği şekilde yaşıyor. lakin bunu yaparken kendini ve ailesini iyiden iyiye kraliyetten soyutladı. ayrıca en ufak bir eleştiride hayatıma karışıyolar falan gibi ağlamaları sıktı artık ne bekliyordu kraliyete giriyosun herkes konuşacak herkes kendince taraf olacak. kate de ilk evlendiğine yapmadıkları demedikleri kalmadı. üstsüz fotoğrafları sızdırıldı. william’ın sevgilisi olduğu öğrenildiğinden itibaren evinin önünde gazeteciler bekliyordu yolunu gazeteciler kesiyordu. bir kere bile laf edip mızmızlanmadı. 10 sene bekledi bu süreçte ayrıldıkları oldu hakkında yazılmayan kalmadı lakap takıldı yine ses etmedi. ama meghan ? yok diana canından olmuş da bu da korkuyomuş ne haddine senin vasfın ne de diana’yla kıyaslıyosun kendini? eski kocasından çocuk yapmamak için ayrılan kadın prensten anında hamile kalıyor. bana hiç bir şekilde samimi gelmiyor. hele hamilelik dönemindeki karnını gösterme çabalarının defalarca basına malzeme olması. şunları şunları yapmam diyip hatta basın bildirisi yayınlatıp tekrar yapması şimdi de ayrı noel tatilleri falan hiç samimi değil. tabii ki ailesiyle ayrı tatil yapmaya hakkı var lakin samimiyetsizliği siyahiliğinden değil çelişen davranışlarından.
  • aşırı yapmacık.

sürekli poz kesiyor. topluluk içindeki etkinliklerde her an nasıl göründüğüyle ilgiliymiş gibi. fotoğraflarda harry'nin ellerini haddinden fazla tutuyor, çoğu zaman koluna girmiş oluyor. sanki güvensiz hissediyormuş da ondan güç alıyormuş gibi.

bir kensington hesabına bakıyorum bi sussex. kate'in fotoğraflarında hiçbir şey beni rahatsız etmezken meghanınkilere bakınca bi kendini kabullendirme çabası hissediyorum.

bu arada kraliyet çocuklarının yetişkin hale geldiklerinde yüzlerine yerleşen o kurbağa surat, meghan'la harry'nin oğullarını es geçecek gibi. oğulları çok tatlı olacakmış gibi geliyor. kate ve williamınkiler de çok şeker ama dede genlerinden nasiplenmişler gibi gözüküyor. büyüyünce değişecekler sanırım.
  • 21. yüzyılda saray diye simgesel törensel bir kurumun varolduğunu bile bile o kurumun bir kurallar silsilesiyle yönetildiğini bile bile gelip sonra da aklınca olmayan vasfına dianacılık oynayıp başkaldıran sinsi. madem 21. yüzyılda hala saray mı olur bık bık diye düşünecekti iş, milyarlarca insanın canlı yayınla izlediği sağlam paraların harcandığı rüya gibi düğüne gelince mi aaa saray varmış bakın ben royal oldum prens karısı düşes oldum, oldu! madem bu kadar sağduyulu yiyorsa özgürce kendi iradeleriyle harcayacakları parayla yapsalardı düğünlerini de! madem o kadar saf. ota boka saraydan resmi açıklama yaptırıp sonra aaa vazgeçtim ben tekrar uygulayacağım açıklamaya rağmen ayakları yapmasaydı. royal doğum pozu vermem diye triplendi. 21. yüzyılda saray olmaz ya başkaldırdı. ama ne oldu doğurdu royali koşa koşa geldi kameralara poz vermeye. sahte yapmacık rol kesmelerini değil ingilizler dünya yemedi. sonra siyahiyim diye ırkçılık yapıyolar diye ağladı. hayır siyahiliğinr kimse bir şey demiyor ama samimiyetsizsin! şu yaptığı saraydan resmi soyutlanma olayı pmsli kezban tribindenn daha fazlası değil! nasıl dikkat çekeceğini şaşırdı! simgesel monarşiyi bile bile prensle evlen. rüya gibi düğüne gelince en pahalısını en ihtişamlısını yaptır sonra da kendi paramızı kazanacağız! oldu canım. kendi paranı da boş beleş bir şey yapmadan kazanacaksın. hayır beyonce’ye kraliçe şeklinde portrelenmiş meghan tablosu önünde poz verdirdin yemedi. birbirinden tutarsız davranışlarını ingilizler de dünya da monarşi de yemedi. şimdi biz royallikten istifa ediyoruz tarzı dianacılık oynayarak 3-5 ay gündem olursunuz sıradaki tutarsızlığı merakla bekliyorum! 21. yüzyılda hala saray mı var diyenlere gelince meghan’ın yerinde siz olsanız uçarak gelin giderdiniz o saraya da kraliçenin dizinin dibinde el pençe divan otururdunuz!
  • annemin diana'dan sonra favori prensesi* olmuş ve benim de ayak bileklerini baya beğendiğim kadın. harry ile birlikte bir iki saat önce yayınladıkları sürpriz açıklamaya bakılırsa kraliyet görevlerinden çekildiklerini ya da en azından bir mesafe koymaya karar verdiklerini söylüyorlar. finansal bağımsızlık adına çalışmaktan da bahsedilmiş açıklamada ama tam olarak kastedilen nedir bilemeyiz. yine de gerek burada gerekse internetin diğer köşelerinde kendini beğenmiş, mağdur ayaklarına yatıyor, kraliyete gelin olurken kurallara uymayı göze alsaydı tarzı yorumlar yapan kraldan çok kralcı ve kıskanç tiplere de güzel bir cevap vermiş oldu. kadın resmen prens kocişi taktı koluna hadi bana müsaade dedi ahahahahhaha. üstelik içeriden gelen haberlere bakılırsa kraliçe bu ani açıklamadan haberdar edilmemiş. böyle bir istekleri olduğunu bilse de daha uzun uzun konuşup tartışacaklar öyle karara varacaklar sanıyormuş, üzgün ve şaşkınmış* . hayır niye şaşırıyorsun lilibeth'çiğim, torun zaten krismısı gitti kanada'da kayınvalidesinin yanında geçirdi. olan olacağına varmış yol vermek lazım.*
  • ay resmen gülme krizine girdim saraydan ayrıldıklarını öğrenince.

rahmetli anneannem de eve gelin olarak almıştı yengemi. yengemin doğumdan sonra dayıma duygu sömürüleri yaparak ki o dönem anneannem nedense iktidar savaşı veriyordu evde, dayım daha fazla arada kalmayı kaldıramamış ve evden ayrılma kararı almışlardı. bu da öyle oldu.

meğer fakir bir aile de olsan, kraliyet ailesi de olsan eve giren gelin oğlanı tavlıyormuş ve uzaklaştırıyormuş ailesinden.
  • koltuk altı terleme önleyici roll on ve stick nedir haberi olmayan kadın.
  • sanki kraliyet ailesinden ayrılınca burger kingde çalışıp ekmeğini taştan çıkaracak aq. bu boş havaları kimse yemiyor artık boşa uğraşma kötü gelin müzeyyen.
hesabın var mı? giriş yap