• çook uzun zamandır takip ettiğim bitcoin yatırımcısı, kendisi de illa okuyordur buraları, alıştıra alıştıra söyliyeyim ben. niyet terbiyesizlik değil olabildiğince yapıcı eleştiri.

öncelikle "paranette" diye bir şirket nasıl kurulmuş bilmiyorum ama isim gerçekten üçüncü sınıf bir saadet zincirini andırıyor. haliyle her videosunda da bunun ben başkanıyım dile getirmesi de gerçekten çok itici oluyor.

bitcoin abi diyorlarmış, ben daha diyeni görmedim. bence kendisine taktığı bir sıfat, "paranettenin başkanı"yla aynı yaratıcılıkta olduğundan dolayı çok şaşırtıcı değil.

iyi bir analist değil, iyi bir youtuber değil. bir konuyu 4 saatte anlatıyor ve gündemi 3-4 gün bazen 1 hafta geriden takip ediyordu youtubedayken. 2020 için verdiği bitcoin fiyatı zaten fiyasko çıktı.

ancak; sabırlı olma konusunda, bitcoine güvenme konusunda çok şey kattı kendisi bana. aslında tek bir şey söylüyor; düzenli alım yapın ve hodl. bu önerisini kendi umarım yerine getirmiştir.
  • şimdi youtube podcastlarini dinliyorum ve hitabet-açık konuşma örneklendirme ve tavsiyeler açısından gayet aydınlatıcı buldum. söylediği sözlerin kıymetli olduğunu düşünüyorum. sıfatını nasıl çağrıldığını bilmem bana dinlediğim süre içinde bir şeyler kattı. ilerleyen zamanlarda kendi söylediklerinden çıkardığım notları burada paylaşacağım.

edit: en başta ekonomi konusunda belki de abinizin, babanızın sizinle paylaşmadığı anlatmadığı şeyler anlatan, söylediklerini ciddiye alır ve uygularsanız başta ekonomi olmak üzere her alanda katkısını göreceğiniz bir abimiz. kendisi 42yaşındaymış keşke yanında guru olarak çalışabilsem diyorum içimden. her konuşmasında söylediklerim ytd der ama mis gibi kendinize beyninize yatırımdır.otobüste metroda mehmet abinin podcastlarini indirdim boş zamanlarımı onunla değerlendiriyorum herkese de öneririm. giriyi ilk yazdığımda 1 podcastini dinlemiştim şimdi bitirmek üzereyim 5 tane kaldı. umarım haftalık paylaşır böyle.
  • millete nasıl zengin olunacağını anlatarak zengin olmaya çalışan henüz zengin olamamışlar familyasından sanırım.
  • 8 aydır youtube videosu yüklememiştir.
  • mottosu şu, modern köle olmaktansa kendimin kölesi olurum yatırımcısı.
    her şeyi geç, sadece şunu çıkart; adam ufkunuzu genişletiyor.
  • daha konuştuğu dili yazamayan bir adam... eğitimleri varmış udemyde. o eğitimlere vereceğiniz parayla eğitimsiz bir şekilde yatırım yapın daha çok kazanırsınız.
  • mükemmel biri tam bir eğitmen ben 7 senedir youtube ve instagramdan takip ediyorum çok yararlı bilgiler paylaşıyor kendisine çok teşekkür ederim
  • ölümüne hodl'cudur.

edit: aslında yeri geldiğinde bitcoinlerini de gözünün yaşına bakmadan satabileceğini söyledi.
  • udemy den 3 adet ücretsiz egitimine basladim ,sade ve tane tane anlatıyor
hesabın var mı? giriş yap