325 entry daha
  • aksiyon film meraklısı sevgilimin nedense beğenmediği film. tabii, onun kahramanları izlemesi gerekiyor; gerçek hayattaki gerçek kişilerin bir felaket adında yaptıklarını değil.

neticede, zorla izlettiğim ve hayatından 2 saatini çaldığımı iddia ettiği bu film yüzünden kendisini boşayacak değilim.

boşamıyorum ulan seni!
  • kendisini inatla boşamayacağımı söylediğim sevgilimin hala film hakkında olumsuz yorumlar yaptığı muhteşem film.

evet, bizim 18 delikli golf sahamız yok ancak, evin hemen ilerisinde biliyorsun ki kocaman bir park var. arkasında da başka bir kocaman park. içinden dere bile geçiyor, o derece.

neticede, film muhteşemdi ve alt metinleriyle bir baş yapıt olmayı hakediyor. filmi izlerken hiç durmadan konuştuğun için (sıkıntıdanmış, öyle diyor), alt metinleri yeterince anlayamamış olabilirsin darling!

özetle, seni boşamayacağım gibi, filmin muhteşem olduğu konusunda ısrarlıyım!
  • elbette filmin geçtiği yer bakımından yapıcı eleştiriler yapılabilir. evet, istanbul'da bir apartman dairesinde yaşayan aileyi de konu alabilirdi. ancak, yönetmenin vereceği alt metinler bakımından izole yaşayan bir aileyi seçmiş olması da anlaşılır bir durum.

neticede, sinema "sanatı", sadece eğlendirici 2 saatlik filmler çekmekten ibaret değildir. muhteşem bir kurguyu 3 kişilik oyuncu kadrosu üzerinden verebilmek büyük bir ustalıktır ve önünde şapka çıkarılması gerekir.

sözün özü, seni boşamayacağım evet. madem istiyorsun, az sonra bir bölüm star trek tng izletip kendine getireyim seni darling!
  • 2001: a space odyssey gibi muazzam, muhteşem bir yapıtı izlettirmeyen sevgilimin, şimdi de bu yapıt üzerinden bana ve böylesi filmlere yüklenmesini anlamakta güçlük çekiyorum.

alt metinleriyle kişisel korkuların ve varlığın sorgulandığı böylesi yapıtların "heyecanlı" olması beklentisinde olmanı elbette anlıyorum. bununla beraber, son derece sıkıcı olan hayatın, bir filmde aynı tek düzelikle sunulması filmi kötü yapmaz. aksine, filmin bilinçsel anlamda derine işlemesi için gerekli ortamı sunar.

evet, film bir baş yapıt olmayabilir ancak, muhteşem bir yapıttır. özellikle, filmin ilk bölümünde "en güçsüz" görülen karakterin, güçlü görülen karaktere karşı aslında çok daha dirayetli olması, verilen güzel gerçek yaşam örneklerinden biriydi.

ve dediğim gibi, seni boşamayacağım kadın, seni seviyorum!
  • saygıdeğer sevgilim; bunun bir bilimkurgu yapıtı olarak nitelenmesi elbette tartışılabilir.

bununla beraber, film bilimkurgusal bir konu üzerinden insan psikolojisi üzerine çıkarımlar yapılmış olan bir yapıttır. bilimkurgu, senin de bildiğin gibi lazer tabancalı adamların metal sütyenli kızları kurtardığı yapımlardan ibaret değildir.

burada kurgu, insan psikolojisi üzerine yoğunlaşıyor ve bilimkurgu denebilecek bir senaryo üzerinden psikolojik çıkarımlar yapılmaya çalışılıyor. nihayetinde, izleyiciye böyle bir durumla karşılaştığında kendisinin nasıl bir ruh hali içinde olabileceğini sorgulatma amacı güdüyor.

bu arada, a space odyssey'i 1.5 saat izlemişsin. bari, 1.5 saat daha izlemeye devam edip sonunu görseydin.

ne diyordum? boşamayacağım seni kadın!
113 entry daha
hesabın var mı? giriş yap