anafor

  • 9898
  • 34
  • 2
  • 1
  • bugün

kürtaj

cinayeti falan hepsini geçin, karşı çıkanların önce şunu anlaması lazım:

yasal yollardan (8-10 haftalığa kadar) kürtajın yasaklanması, ilkel ve son derece tehlikeli çocuk düşürme ve "merdiven altı" kürtajın yolunun açılması demektir. ve bu durum, siz ne derseniz deyin kürtajın yasak olduğu ülkelerde "yığınla" kadının ölmesi veya sakat kalmasıyla sonuçlanan bir durum.

bu ülkede kürtaj "keyfi" olarak yasallaştırılmadı. kürtajın yasallaştırılmasının nedeni, sağlıksız bir şekilde yapılan ve inanılmaz boyutlara ulaşan çocuk düşürme ve kürtaj uygulamaları nedeniyle oldu. gidip kürtaj serbestisi öncesi türkiye'de bu nedenle ölen ve sakat kalan kadın oranlarına bakın.

anadolu'da köylerde çocuk düşsün diye kadına en ağır işler yaptırılır, yüksekten atlatılır, olmadı arkabaları itip kakar, sırtına beline vurur. yetinmezler, tarlada ırgatlık yaptırırlar, o da çare olmazsa "alaylı" bir ebe gelip saçma sapan yöntemlerle o çocuğu düşürmeye çalışır. sonuç? çoğunlukla çocuk düşer, bazen de kadın ölür veya sakat kalır. sakat dediğimiz de felç arkadaşım, felç...

senin bunlardan zerre haberin yok, gelip burada "yok tayyip dedi diye karşı çıkıyorsunuz", yok "aslında bu bir cinayettir", yok "günahtır" gibi zırvalıkları sıralıyorsunuz. dünyadan haberiniz yok lan, vicdansızlar...

başbakan gündem değiştirmek için ortaya kürtaj tartışmasını attı diye ahlaki alıcılarınız akıl tutulması yaşamasın. devlet kim ki, insanların hamile kalıp kalmamasına, tıbbi açıdan "insan" sayılmayan ceninlerin "tıbben belirlenmiş süre içinde" alınmasına karışıyor?

devlet kim? olduk küçük abd resmen. tbmm insan hakları komisyonu başkanı çıkıp zırvalıyor, yetinmiyor; abd'de her seçim dönemi en çok tartışılan iki konu eşcinsellik ve kürtajdır, biz de tartışmaya başladık diyor. bu ne lan?

sen kürtajı yasaklayacaksın, kadınlar (ya korkuları, ya cehaletleri ya da çevre baskısıyla) vajinasına soktukları saçma sapan şeyler yüzünden yeniden ölmeye başlayacaklar. bunu mu istiyorsun lan?

o senin ata dediğin, üzerine laf söyletmedin osmanlı'da padişahın haseki olmayan cariyesi hamile kaldığında vajinasına neler sokuyorlardı biliyor musun çocuk düşsün diye. cahil cahil konuşup saçmalamayın...

devamını okuyayım »