anafor

  • 8862
  • 14
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

özgür suriye ordusu

özgür suriye ordusu denilen oluşumun "hava alanı ele geçirmesi", helikopter'lere el koyduğunu gösteren videolar yayınlaması yeni bir şey değil. son 2 yıldır her ay bir havaalanı ele geçirip, ayda iki kere falan ele geçirdikleri helikopter veya tanklar önünde poz verir, halay çekerler.

bununla beraber, bu haberlerin %90'ı uydurmadır. bunların, ukrayna'da askeri müze önünde mi24 helikopterinin karşısına geçip "esad'ın helikopterini ele geçirdik" diye video hazırlamışlığı vardır, o derece.

hatta özgür suriye ordusu hastane bombalar (ve bunu esad'ın askerleri tedavi oluyordu diye basına servis ederken) "esad hastane bombaladı" diye haber yapan televizyonlarımız, habercilerimiz var. yani bu görüntüleri geçiniz, aynılarını pkk'nın sitelerinde de görebilirsiniz, o kadar kolpa şeyler...

söylediğimiz gibi, pkk'nın yıllardır uyguladığı bir "propaganda" yöntemi bu. 30-40 kişilik karakola yüzlerce militanla saldırı düzenle, bir şekilde karakolun içine gir ve 10 dakika bile olsa oranın hakimiymiş gibi fotoğraf ve video çek, takviye güçler geldiğinde ise topukla kaç.

suriye'de durum şudur arkadaşlar: ülkenin %90'ından fazlası suriye ordusunun ve rejimin kontrolünde. türkiye sınırına yakın bazı bölgelerde ise öso teröristlerinin hakimiyeti devam ediyor. olay bundan ibaret.

edit: öso'nun askeri hurdalıklara girip "bakın hava üssü ele geçirdik" propagandası yaptığını biliyorduk ama, kaynak bulmak zor olduğu için doğrulamak mümkün olmuyordu. neyse ki muhalefet yanlısı ve suriye rejimi karşıtı gazeteci.tv sitesi işin doğrusunu "gazetecilik etiğine saygı göstererek" yayınlamış:

http://gazeteci.tv/…erlerle-sov-yapiyor-159711h.htm

devamını okuyayım »
26.11.2012 10:41