şükela:  tümü | bugün
 • https://www.twitch.tv/haskologlu
  https://www.youtube.com/…u.be&ab_channel=beyzaçakır
  https://www.instagram.com/denizyldm/live/

  şu an medeni koşullarda gerçekleşmektedir.

  edit: instagram kullanmayan arkadaşlar kusura bakmasın. yapacak bir şey yok, medya bildiğiniz gibi.
  edit2: linkler geldi
  edit3: farklı linkleri deneyin, donan var donmayan var, kafanıza göre seçin.
  edit4: gelen mesajı ekliyorum

  merhaba acaba gönderiyi editleyebilir misin görünür olması açısından. eylemdeki insanlardan birisi misin bilmiyorum. değilsen diye olayı açıklıyorum. çok fazla haksız eleştiriye maruz kaldık. ben ordaydım. öncelikle bizim melih buluyla tartışma niyetimiz yoktu. melih buluyla uzlaşma ya da masaya oturma gibi bir amacımız yok. çünkü onu rektör olarak tanımıyoruz. kendisinden tek bir dileğimiz var istifa etsin ve seçim isteğimizi desteklediğini söylesin. bugün gerçekleşen şey melih bulu'yla tartışma değil melih bulu'yu protestoydu. bu netleşsin biz öğlen 12 de okulda toplandık, sadece okul değil hisarüstü polis ordusu ile kaplıydı. hem öğrenci kimliği hem tc kimlik kartı hem de arama yapmadan metrodan okula doğru yürütmediler bile. ilk önce melih buluyu rektörlük önünde protesto ettik. sonra bir gurubumuz kadıköye okul öğrencisi harici bize destek vereceklerle buluşmaya gitti bir kısmımız okulda kaldı.

  kesinlikle tek bir kötü slogan atılmadı, şiddete başvurulmadı. müzik çaldık, dans ettik, slogan attık. tam dağılacakken melih bulu çıktı ve herkes etrafına geçti. dediğim gibi bizim melih bey ile tartışma veya masaya oturma niyetimiz yok. önceden planlanmadan spontene gelişen bu olay en iyi şekilde yönetilmemiş olabilir ama orda yorgun ve kızgın bir kalabalıktık. yine de arada tek bir polis olmamasına rağmen kendisine asla dokunmadık, mesafemizi koyduk. melih buluyu dinlemedik çünkü laflarını dolandırdı, tek bir soruya cevap vermedi ve biz zaten melih buluyla uzlaşmak için orda değildik. ona kendini meşrulaştırma şansı vermek istemedik. kendisinden tek isteğimiz istifa etmesi. onun dışında isteklerimizin muhattabı bile değil. biz sadece boğaziçinde değil tüm üniversitelerde seçimle rektör gelsin istiyoruz.

  önemli anlar: https://twitter.com/…ko_/status/1346856821424857090
 • ülkenin hasret kaldığı görüntülerdir. şu an güney kampüste gerçekleşmektedir.

  geçen bir diyalog:

  melih b: en kısa sürede önce ilk 400'e sonra ilk 200'e sonra ilk 100'e gireceğiz.

  öğrenci: hocam bu şekilde bizi kim ciddiye alır allah aşkına!
 • gündeme sokulması gereken canlı yayındır.
 • mağduriyet yaratma çabaları içinde gerçekleşen tartışmadır.

  edit: olay büyük resmi görmeye geldi.
 • hangi vasıfla öğrencilerle konuşuyor acaba, dikkate alınması bile hata.
 • çok anlamsız bir girişim olmuş. ortada tartışılması gereken bir mevzunun varlığı söz konusu değil, herkes bu atamanın anti-demokratik bir şekilde gerçekleştiğini biliyor, yasal bir zeminin varlığı bu gerçeği değiştirmiyor. rektörün pişkinliği, kalabalığın uğultusu, insanın midesini bulandıran bir tablo. bizim için medeniyet denilen kavram ne zaman bir imge olmaktan çıkacak?
 • "çocuklar büyük resmi görün" diyerek dalga mı geçmiştir anlaşılmamıştır.
 • "ben hard rock, metallica dinleyen bir rektörüm." dedikten sonra gerisini dinlemedim, aa o dündü de mi?
 • en güzel soru şuydu

  - hocam sizde hiç utanma yok mu?
615 entry daha