şükela:  tümü | bugün
 • yurdumun dört bir yaninin üst ve alt gecitlerle donanmasinin müjdesi.
 • büyük gereksizlik. sonra konak meydanı'ndan başlayıp kemeraltı'dan yol geçireceğim diyerek izmir'i almaya falan kalkabilir.
 • seçim bir derbi anına getirilirse mümkün olabilecek hadisedir.***
 • (bkz: #13678313)
 • 2002 erken genel seçimleri arifesinde, yer ile yeksan olan önceden kalma siyasi partilerin karşısında yeni, yepyeni parti ve liderlerin büyük şansı olacağı birçok kimsenin genel kanaatiydi. işte bu ortamda muhterem gökçek, "gün bugündür" düşüncesiyle harekete geçip korkut özal taifesinin himayesinde zorlukla nefes alıp vermeye çalışan dp ye genel başkan olup, siyasette yenilik beklentilerini kendisi giderme hevesine kapılmış idi. bu minvalde televizyonlarda farklı kanallarda ülkenin değişik problemlerine çözüm önerilerini ve projelerini duymaya başlamıştık. gökçek'in başbakan olma hayal ve planına bu aşamada hep beraber şahitlik ettik.

  tabi bu ortamda fast break ile sayıya ulaşmaya çalışan sadece kendisi değildi. tayyip erdoğan, abdullah gül, bülent arınç troykası ve özellikle tayyip erdoğan'ın karizmatik kişiliğinde yeni akp rüzgarı hemen fırtınaya dönüştü. sayın gökçek bu ortamda birden yelkenleri toplayıp, önünde duramayacağı fırtanaya direnmek yerine ona katıldı, ankara büyükşehir belediye başkanlığına razı oldu. tabi bu aşamada büyükşehir adaylığı için turgut altınok u geçmesi gerekti. herhalde melih gökçek'in başedilemez retorik kabiliyeti akp'nin tepesinde "aday yapmazsak başımıza bela olur" düşüncesini doğurmuş olabilir. diğer taraftan başbakanlıkta gözü olduğunu daha önce alenen ortaya koymuş muheterem gökçek'e akp'nin tepesini işgal edenlerin ihtiyatla yaklaştığı zaten bir süredir hissedilmekte. ama sayın gökçek de hafife alınacak bir politikacı olmadı hiçbir zaman. (bkz: melih gökçek/#14222670)
  neticede şimdilik ertelenen, hatta üstü örtülüp unutulmaya bırakılan bir plan gökçek'in başbakan olması.
 • türkiye'nin türkiye'den yöneltildiğini düşünenlerce epey kafa yorulan sorunsaldır. e be canlar... daha 5 gün önce abd'de kim seçilecek, dünya kime yönettirilecek diye kafa patlatanlar sizler değil miydiniz? aslına bakılırsa gerek iç gerekse dış politikada pek bir değişiklik olmayacaktır. ha nedir, esip gürleyen "ciğeri ile" politika yapan biri yerine pişmiş kelle misali pis pis sırıtarak politika yapılmaya yönelinebilir. tekrar başa dönecek olursak, sonuçları itibarı ile türkiye'de tayyip erdoğan, deniz baykal, devlet bahçeli, kadir topbaş'tan herhangi birinin başbakan olmasından farkı olmayacaktır. tekrar düşünelim: türkiye türkiye'den mi yönetiliyor?...
 • recep tayyip erdoğan'ın mumla aranmasına neden olacak olan tek icraattır.