• duke üniversitesi mezunudur. computer science ve ekonomi lisansı aldıktan sonra aynı üniversitede mba yapmış. şu an bile baya erkek dominant bi alan olan teknoloji alanında 1990'larda microsoft'ta ürün geliştirme pozisyonlarında çalışmış bir kadın. bill gates'le evlenmese milyar dolar göremezdi diyenler olmuş. milyar dolar olmasa bile milyonları muhtemelen çok rahat görürdü o kariyeriyle. ki o dönem sonrasında silikon vadisi ve apple, microsoft, google gibi firmaların nasıl fırladığını biliyoruz. 90'larda google microsoft yöneticisi olanlar consulting'den parayı kırıyor şu an zaten. kaldı ki kendisi derdi para olan bir kadın olsa vakıf işleriyle yardımseverliğe harcansın istemezdi o kadar parayı. kısacası evet gold digger kadınlar vardır, olacaktır. ama sırf kocası zengin diye her kadına neden gold digger mualemesi yapıyor insanlar anlamıyorum.
  • 1990'ların ortasında microsoft publisher, microsoft bob, microsoft encarta ve microsoft expedia'nın program manager'lığını da yapmış eski microsoft çalışanı. evlenmeden önce "melinda ann french" adı ile anılıyordu. halen the washington post yönetim kurulunda ve bill ve melinda gates vakfı'nda görev almaktadır.
  • burada yazan hemen herkes kadina gold digger muamelesi yapmis. ancak bana gayet zeki ve duyarli bir insan gibi görünüyor.

bill gates kendisine yürüdügünde, anladigim kadariyla basta pek sicak bakmamis. zaten tek tas meraklisi bir türk genc kizi olarak da baslamamis flört kariyerine. cok iyi üniversitelerde bilgisayar mühendisligi okumus, egitimli bir aileden geliyor. bilg müh üzerine de, yanlis hatirlamiyorsam, ekonomi gibi bir alanda master da yapmis. yani, makyajimi, dekoltemi ihmal etmezsem, illa bir yere kapak atarim düsüncesiyle (tüm kezban kadinlarin ve ulasamadigi kadinlardan nefret eden maco erkeklerin, her basarili, iyi yere gelmis kadin hakkindaki önyargisi bu yönde sanirim) hareket eden bir kadin degil.

icinin güzelligi disina yansimis falan denmis de, kadin su anda 60'larina merdiven dayamis, üc tane cocuk dogurmus. gencligi gayet güzel (herkes her dolar milyarderi süper model pesinde kosacak saniyor galiba), üc tane eli yüzü epeyce düzgün cocugu var, bill gates'e ragmen onlari olusturmak epeyce iyi gen gerektirir.

üstüne üstlük, yüz milyar servetin üzerine de yatmiyor kadin. dogurdugu üc cocuga bile, bize üffff dedirtse bile, kocasinin servetinin yaninda (ceyar i kim vurdu üstada selam cakarak tanimini kullanacagim), osuruk parasi kalacak bir miras birakip, geri kalan tüm parayi vakiflara yatirtmak icin adami da ikna etmis (simdi bir türk anasi düsünün, yüregi el verir miydi).

tanimi da yapalim, iyi ve vicdanli bir insan oldugunu düsündügüm kisidir kendisi. hatta kocasinin vicdani bile olabilir.
  • simdiye kadar 3.4 milyar dolar bagista bulunan super zengin bill gates'in super zengin karisi.kocasiyla birlikte toplam yapacaklari / yaptiklari bagisin 100 milyar dolari bulmasi bekleniyormus.
  • sözlükte boşanan her zengin çiftin ardından yapılan "paranızı kaybetmek istemiyorsanız evlenmeyin" tadındaki şuursuz yorumlardan nasibini almış kadın. neden bu yorumlarda "paranızı kaybetmek istemiyorsanız boşanmayın" sonucuna varan çıkmıyor hiç, bilmiyorum.

bir de, "para en önemli şeydir!" mantalitesinden vazgeçin gençler.

adam/kadın, hayatının çoğunu birlikte geçirdiği insandan boşanıyorsa (hele de üç kuruşun hesabını yapma noktasını çoktan geride bırakacak zenginlikte ise), derdi boşandığında vereceği para olmaz, değil mi? aralarında anlaşıp mal paylaşımı yapıyorlar belki, belki avukatlar devreye giriyor, saç saça-baş başa kavgalar çıkıyor, belki bir taraf gurur yapıp "istemem" diyor, diğeri "illaki alacaksın" diyor vicdanını rahatlatmak için, sosyal statüsü bunu gerektirdiği için, belki hâlâ olumlu duygular beslediği ve "para elimin kiri" dediği için... bilemeyiz. bizi de ilgilendirmez zaten!

ama birilerinin boşanırken verdiği parayı, kendi evlilik karşıtı düşüncelerinizi haklı çıkarmak için kullanmayın. en azından bill gates ya da jeff bezos çıkıp "ben ettim bir hata, evlendim, siz asla yapmayın!" diyene kadar, kendi hayatınızdan örneklerle yürüyün anti-evlilik yolunuzda. içeriğini bilmediğiniz uç örneklerle değil...
  • 3. dünya ülkelerinde doğum kontrolünü yaygınlaştırmak için 560 milyon dolarlık bir kaynak ayırmıştır. haber linki

helal olsun.
  • "zengin koca bulmak" olayını biraz abartmış kişi. bill gates'in eşi.
  • amerika gibi bir yerde çocuklarına 1 milyon dolar civarı para bırakacak olan bir anne.

ama aslında herkesin böyle düşünmesini istiyor, elbette milyar dolar bırakacaklar ama kari koca bu dünyadan goctuklerinde o çocuklarda o kadar çok para olduğunu öğrenen insanlar rahat bırakmaz kendilerini.

hem bu nedenden dolayı hem de diğer kişilerin kendileri hakkında yardımsever düşünmelerini sağlayarak örnek olmak istemesi dolayisiyla bunu belirtmişlerdir.
  • 'golden horn' sahibi kişi.
  • kapağı sağlam yere atmıştır
hesabın var mı? giriş yap