• milliyetin cumartesi ekinde boy aynası adlı köşeyi dolduran yazar.kendisi modayla yakından ya da uzaktan ilgili biçok şey hakkında çok ilginç, tarihsel bilgiler veriyor.modayla azıcık bile ilgilenenlerin kaçırmaması gereken yazar.
  • "ajda mini etek giymesin bacakları kalın", "mini etek yaş sınırı 35 olsun" gibi garip ve gerçek dışı düşleri bulunan, türkiyede her eline kalem verilenin kendini her konuda uzman sanarak ahkam kesmesine ve bol bol saçmalamasına örnek kişi.
  • moda hakkında yazmak için de kronolojik veya ansiklopedik bilgi ya da birileri tarafından verilen bilgi yeterli olmasın, ajda gibi bir sanatçının kıyafetini eleştirirken konseptinden, geçmişine, vermek istediği mesajdan konserin formuna kadar her şeye bakılsın diye düşündürten yazar. o kadar düşünse bunları yazmazdı o da ayrı...
  • yuzeysel, gunluge yazar gibi yazi yazan "kose yazari".
  • wimbledon'a beyaz giyme zorunluluğunun bu sene getirildiğini sandığı haberiyle dikkatimi çekmişti kendisi.
    http://www.milliyet.com/…007/07/01/pazar/paz02.html

e tabi hiç ilgisi olmayan bir konuda yazınca böyle oluyor. tenis sporunu takip eden herkes bilir diğer grand slamlerin rengarenk, wimbledon'un beyaz geçtiğini.
    http://sozluk.sourtimes.org/…p?t=wimbledon&kw=beyaz
  • temmuz genel seçimleri öncesinde okan bayülgen'in programında siyasetçilerin giyim tarzlarını değerlendirirken tayyip erdoğan, angela merkel gibi isimlerden 'adam şöyle' , 'kadın böyle' diye bahseden, 15 yaşında zıpır liselinin bile sözlerine dikkat edeceği bir programda özensiz cümleler kuran, gazetecilik okumuş çoğu yaşıtından daha şanslı olmasının kıymetini bilemeyen moda eğitimi almış köşe yazarı genç kadın.
  • milliyet cumartesi' yi tuba akyol'un idrak yolları da olmasa kendisinin her cumartesi update edilen basılı blogu sandığım kişi,"bu kadar da halktan kopma iki siyasetçi giyim kuşamı yaz,kahveki adam da okusun" uyarısı mı aldı ne,yok efendim "kruvaze ceket eşittirdevlet bahçeli,ıyk demode yakarışları" falan fistan...alayım kızıma bir cumartesi eki eleştirsin milleti doya doya...

(bkz: now playing)
  • genç yaşta otorite olmuş hanım kızımız, armağan çağlayan tavrıyla kıyafet eleştiriyor milliyette.. hayır bana da çok lazım çünkü melis hanımın sosyetenin bilmem hangi şahsının kıyafetine nasıl çamur atacağı.. sonra insanlar gazete okumuyor diye caka satarlar.. hayırlı bişey yaz da okuyalım dimi.. bir de aynı ekde film köşesi olan defne alphan var sanırsam kardeşi zira fotolarda ince bi benzerlik var..
  • lost oyuncularıyla röportaj yapmı$ insan.

(bkz: http://www.milliyet.com.tr/…i=pazar&date=22.06.2008)
  • ingiltere'de okudugunu gozumuze sokup duran ve goldsmiths college veya london college of fashion lisans ogrencilerinin bilgi birikiminin yuzde biri kadar bilgiyle moda hakkinda kose yazisi yazdigini zanneden kadin. hayir bu kadar yuzeysel nasil yaklasabiliyor moda veya baska herhangi bir olaya hayretler icindeyim. hanimkizimiz ingiltere'de hangi okuldan mezun bilemiyorum, aradim (cok da fazla kasmadim ama) bulamadim, neyse olayin ozu sudur ki modayla ilgili bolumlerde insanin kafasina kafasina cultural studies ve sosyoloji dersleri cakilir (modanin isleyisi ekonomik oldugu kadar sosyolojiktir de haliyle). ogrendigini umdugum bu konulardan insan bir gram bile alinti yapmaz mi, hic mi dusunmez yaptigi yuzeysel (analiz ve tespit demeye dilim varmiyor) 'seylerin' ne kadar basit oldugunun anlasilacagini. ha bundan rahatsizlik duymadan yaziyorsa da bravo, ne medeni cesaret varmis kadinda. 12 yasindaki kuzenim bloguna daha guzel ve daha derin yazilar yaziyor moda hakkinda. evet.
hesabın var mı? giriş yap