• yakın bir arkadaşımın geçirdiği operasyon. çok büyük olunca sırt ağrısı yapıyor.

operasyonu duyan bir erkek arkadaşımız da olayı bir erkeğin penisini küçültmesi ile özdeşleştirmiş ve kınamıştı kendisini.
  • (bkz: opr dr oygar aytekin)

erkekler için (bkz: jinekomasti)
  • bildiğim kadarıyla ünlüler dünyasından nadide sultan ve safiye soyman'ın geçirdiği operasyon.
  • memeyi küçültme! nimet o nimet!
  • yaklaşık 9 ay önce yaptırıp ameliyat sonrası ağrı çekerken bile pişman olmadığım operasyon. büyük memenin övünülecek bir şey olmadığını, göbeği saklamak için kamuflaj olarak kullanılmayacağını kadınların anlaması gerekiyor. meme büyükken daha şişman görünüyorsunuz ey kadınlar.

merak edenler için: yaklaşık 4-5 saat süren bir operasyon. doktorunuzu iyi seçmeniz gerekiyor yoksa asimetrik olma olasılığı var. evet çok acıyor. yaklaşık 1 ay insanlar size 1 metreye kadar yanaşıldığında alarm vermeye başlıyorsunuz. 1. ayın sonunda yan yatmaya başlayabilirsiniz. eğer yüz üstü uyuyabilen biriyseniz ilk aylar uyuyamıyorsunuz. 6. aydan sonra yüz üstü yatabildim ben.

not: küçük ve dikken daha güzeller. istikbal göklerdedir.
  • kozmetik endişeden ziyade büyük göğüs ciddi sırt bel ve boyun ağrısı yapabilir. sağlık açından bir hekim olarak olumlu gördüğüm operasyon
  • adı üstünde işte "küçültme"...
  • fazla agirliklardan kurtulma eylemidir. ucmayi kolaylastirir. fakat dusme zamani azaltmaz cunku dusme zamani yercekime ile orantilidir.
  • d cup sütyen modellerinin sıkıcılığı, istenilen bikini modelini giyememe, koşarken memeleri yukardan bastırma, yürürken dahi zıplayan memelere bakan hıyarlar yüzünden tedirgin olma, boyun ve omuz ağrısı, regl döneminde yaşanan ekstra şişmeler yüzünden enginlere sığamama, taşma, sırt üstü yatarken boğulma tehlikesi ile karşılaşma, askısız bluz ve elbise fikrinin imkansız olması, 38 beden elbisenin meme hizasına gelene kadar yağ gibi kayan ama meme hizasında engele takılan fermuarı, bazen de sohbet ettiğin insanla göz kontağı kuramama gibi sorunlar yüzünden başvurulan süreç. karar aşamasındayım, geçirenler ya da konu uzmanları yeşillendirirse sevinirim.
  • iki doğum+ emzirme gördü garibanlar. akabinde 15 kilo verdim . ne kadar spor yapsam da yağ dokusu sonuçta toparlamıyor. doğumgününden sonra bir köşede unutulmuş pörsük balonlara benzediler:(

bugün cerrahla görüşmeye gidiyorum.iyice düşündüm taşındım. bu kış bu dert bitecek umarım.

edit: yaptırdım. yarın bir hafta oluyor. küçültme değil de dikleştirme ve asimetriyi düzeltme yapıldı bana. ağrım çok çok az oldu. zaten mumya gibi sarılmış halde çıkıyorsun ameliyattan. memeler kıpırdamadığı için rahat hareket edebildim. bir gece kalıp eve çıktım. sadece terleme dedi doktor, yaralar sulanmasın diye. yarın ikinci kontrole gidicem sporcu sütyeni takacak. onunla 6-8 hafta takılacakmışım. bu arada yukarıdaki entryde 1 ay yan yatamamış arkadaş ama ben iki gündür yan yatıyorum gayet rahat.(5.günden itibaren) ve 2.5 yaşındaki oğlum sürekli kucağımda. çabuk toparladım yani. ama bu hastadan hastaya değişir tabii.

şimdiden çok mutluyum. iyi ki cesaret emişim dedim. zamanla izler de azaldıkça daha mutlu olacağım eminim.
    ameliyatla ilgili tek korkum anesteziydi. ki en çok onun yan etkisini gördüm çıkınca. bulantı boğazda ağrı( entübasyondan ötürü) başdönmesi vs. onlar da ertesi güne geçmişti.
    düşünen yaptırsın derim. bi daha mı gelicez dünyaya:) kendinize bu güzelliği yapın bence.

(bkz: mastopeksi)

3 yıl sonra gelen edit: bir kere bile pişman olmadım. özgüven kattı bana gerçekten, duruşum değişti. spora beslenmeye dikkat ediyorum artık daha da fitim üstelik. sütyensiz pijama bile giyemiyordum. şimdi özgüvenle üçgen bikini giyiyorum. özel hayatımda çıplaklıktan çekinmiyorum. bunu benimle aynı dertleri yaşayan kadınlar anlar ne büyük mutluluk olduğunu...göğsünü gere gere soyunmak her kadının hakkı.( böyle diyince şey gibi oldu ama anladınız siz)
hesabın var mı? giriş yap