şükela:  tümü | bugün
  • zamanında ağustos sıcağında, çankaya nüfus müdürlüğünün bol insan trafikli ve tek asansörünün sırasında bir 30 dakika daha beklemesin diye sıramı vermeyi teklif ettiğim başörtülü ablanın beni asansöre ittirip "geçin geçin, bu daha iyi günleriniz." dediği andır mesela.
  • 16 yılı iyi okumadığı anlaşılan yazarın özetidir.
  • oruç tutmasak da beraber iftar sofraları hazırladığımız arkadaşlarımızın bize sırt çevirmeye başlamasıdır en nihayetinde. halbuki ben de senin gibi vatandaşım, bırak filler tepişsin, bizim arkadaşlığımız illa ki ezilmek zorunda değil.
  • said nursi okuduğumuz, sızıntı dergisi dışında okumalık ürün sokamadığımız, perşembe günleri zorunlu ilmihallere girdiğimiz yatılı okulumdaki başörtülü oda arkadaşımın gizli gizli nutuk okuyup atatürk'e hayran olduğunu bana kısık sesle kendince "itiraf" edişidir. en özet durum ise şeytanın araya girip bize başka yazılar gösterebileceği tehlikesi olduğundan kitap okumamaya gayret etmemizi öneren 20 yıllık öğretmenin fizik dersinde fantastik bir kabir azabı anlatmasıdır. özet geçeyim:

bu azap hem cennetlik hem de cehennemlik insanlar için geçerliymiş. 10 metre tırnakları olan bir yılan olacakmış. yılan yumruğuyla vurup beni yerin 7 kat dibine gönderecekmiş ve sonra tırnaklarını batırıp yeniden yukarı çıkaracakmış. ve bu azabın süresi çok çok uzunmuş. inşallah yanımıza kitap alabiliyoruzdur.
  • 16 yıl sonunda geldiğimiz noktaya bakarak yapılabilecek özet:

(bkz: kek)
    (bkz: millet kıraathanesi)

16 yıllık siyasi tecrübe ile buraya ulaştıysak 160 yıl daha akp tarafından yönetilirsek her eve led ampul seviyesine ulaşırız diye düşünüyorum.
  • yap boz, yap boz, boz, bogun...
  • "sikildik, ama ezilmedik!"
    niye?
    çünkü başımızda dünya lideri var!