• menü isteyen müşterinin, türkiye sınırları içerisinde olduğunu yüzüne tokat gibi vuran cevap.

diyalog içerisinde aşağı yukarı şu şekilde yer alır:

-merhaba, menü alabilir miyiz?
    +menüü yooook ben yardımcı oliyiiiiim?
    +ananı avradını.

*

(bkz: kezban)
  • -menu alabilir miyim.
    -menu yok ama mine var. ben mine. ben yardimci olayim aksdfskaf.

(bkz: oeeh)
  • menü yok sağlam kazık yiyeceksiniz ve itiraz edemeyeceksiniz anlamına gelen cümle.
  • -menü alabilir miyiz?
    +meni yok, yardımcı olayım?
    -meni mi! terbiyesiz seni. kalk hakan gidiyoruz yaa.
    +lan?

(bkz: ve beyin koşarak uzaklaşır)
  • + menu alabilir miyiz?
    - siz ilk kez mi geliyosunuz bakalim buraya?
    + ben bi kez gelmistim ama arkadaslar ilk kez geliyorlar.
    - menuye gerek yok, ne yiyeceginizi ben soyleyim. ortaya bi salata yapiyorum, bi mevlana, iki bicak arasi, bi de etli etmek. hepsinin tadina bakarsiniz boylece. bu arada memleket nereydi?

yurdum insaninin samimiyetine can feda.
  • + hesabı alabilir miyiz?
    - *abi x lira bıraksanız yeterli.

diyaloğu ile sonlanacak bir yemeğin habercisidir de çoğu zaman.
  • hayret ettim. kimse söylememiş

(bkz: bize de mi iskender)
  • menü olmasına karşın yardımcı olmaya çalışan garsondan evladır. şimdi negatif reklam olmasın diye yazmıyorum, bursa'da bilindik bir muhallebiciye gittik ancak orası muhallebiciliği aştı çoktan, çeşit çeşit yemek türleri de satan bir yer oldu. biz de ailecek yemek yemek amacı ile gittik oraya. ne yiyeceğime karar veremediğimden menü bekliyorum, garson menü getirecek diye bekliyorum, ses soluk yok dikiliyor öyle, menü alabilir miyim dedim, bön bön baktı, sonra ben yardım edeyim isterseniz dedi. yok dedim menü getirin de ben karar vereyim. bir afralar, bir tafralar. ulan eşek, o menüdeki her şeyi -fiyat dahil- say, sonra gel yüzüme tükür. şekline sıçarım, ahlaksız terbiyesiz.
  • ne vereyim abime (bkz: cem yılmaz)
  • sinir bozucu garson cümlesi.

şimdi bazı yerler var, örneğin hd iskender, menü istemek cidden saçma kaçıyor da, bazen de elzem bildiğin. ben hem fiyat görmek istiyorum hem çeşit. illa kendisi sayacak. ben aklımda tutamıyorum ki. köfte var, şiş var, kuzu güveç var pirzola var falan diye sayıyor, en aklımda kalanı söylüyorum. zaten o sayarken acaba şunu mu alsam diye düşündüğün an sonrasındakileri kaçırıyorsun otomatikman. aklında kalanı sipariş veriyorsun.

ilkel bir uygulama yani.

bir de şu var tabi,

(bkz: abime onu vermiyim)
hesabın var mı? giriş yap