• önedit: arkadaslar ben sonar’in cuvalladigini dusunuyorum zaten. boyle bir kirilmanin 15 gunde olmasi, ekstrem olaylar olmadikca im kan siz! ayrica aksener’in %21 oldugunu ben degil sonar soyledi, yine %9’a da kendisi dusurdu. sonar’in anadolu partinisi(%0,04 oy alan) %8 bulmuslugu da var.

sonar anketinde göre 19 mayıs’tan 4 haziran’a gerçekleşmiş durum.

%12 demek yaklasik 6,5 milyon oy demek.

acaba ülkede 6,5 milyon insanin fikrini degistirecek bir kirilma mi yasandi?

(bkz: 19 mayıs 2018 sonar seçim anketi)
  • chp'ye yakın olduğunu söyleyen ama cnn türk'te ''bu chp iş bilmiyor, chp araştırmacılara ve anketçilere teklif getirmiyor'' diyen bir kişinin yaptığı mükemmel bir iş.

anketçilerin meral akşener'in oylarını yükseltme eğilimine gitmesi anlaşılan son bulmuş.
  • sonar (sonradan eklendi), a&g ve genar gibi sağa ya da sola yakın şirketlerin anketlerinin pek güvenilir olmadığına inancımın sağlamlaşmasına yol açmış anketlerdeki düşüş.
  • o kadar düşmemiştir ama şu miting dilini mutlaka değiştirmeli. meclis başkanı iken böyle konuşmuyordu. tülbent devrimi halkta karşılığı olan bir isim değil yeni bir isim bulmalılar
  • sonar başkanının yandaş kanallarda yayına çıkabilmesi için kendisine telkin edilen gerekli düzeltmeleri yapması durumu.
  • inandırıcı gelmeyen durum. ne oldu da düştü?
  • sonar'ın özellikle seçimlere daha çok zaman varken sıklıkla kullandığı manipülasyon kabiliyetini bilmeyenler için şaşırtıcı olabilir. bir ara ıkına ıkına anadolu partisini şişirmek için uğraştı ama olmadı. sonra başka muhalif partileri şişirip neredeyse chp ile aynı oranlara getirtti. fakat her seçim döneminde olduğu gibi seçimler yaklaştıkça manipülasyonu minimuma indiren veriler sunmaya başladı.
  • sanırım chp adayını açıklamadan öncesi ve sonrası
  • meral akşener gündemden iyice düştü şu sıralar, zira chp safları muharrem ince üzerinde iyice sıkılaşmış vaziyette.

sağdan soldan tırtıklayacağı oylar ile yüzde 10'ün üzerine zor çıkar diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap