• öylesine kimler gelmiş geçmiş diye bakarken eski bir forumda çok büyük bir ihtimalle arkadaşım olduğunu anladığım (bkz: fishne) 2005 yılında hayatını kaybettiğini gördüm ve çok çok üzüldüm. yaklaşık 15-20 yıl kadar önce aylarca yazıştığım birinin kaybını böyle öğrenmek çok üzdü. sözlükte kendisini birebir tanıyan arkadaşlarının uzun yıllardır girdisi yok görüpte mesaj atan olursa tam teyit için sevinirim.
  • burada ne zaman bir yazar ismi görsem girer entrylerini okurum. gerçekten çok ürpertici bir his. sonra en son kaç yıl önce entry girdiğini gösteren o sayılar, cidden çok garip bir şey ya. ya da yalnızca kendi abimin toprağa verilişini izlediğim için ölüm bana bu kadar ürpertici geliyor. herkes için bu başlık böyle hayalet dolu değildir belki.
  • sozlukte en cok vakit gecirdigim basliklardan birisi. merhum bir yazarin profiline girip tum entrylerini okuyorum, kendisiyle ilgili yazilan yorumlari tek tek bir tanesini bile atlamadan inceliyorum. yetmiyor google’liyorum belki olum haberi cikmistir bir yerlerde diye, ozellikle de intihar vakalarini. en duygusal anlarimdan biri oluyor sanirim. hic tanimadigim insanlar benden yasca buyuk cogu ama onlar ve geride biraktiklari sevenleri adina cok uzuluyorum. nasil gorunuyorlardi, nasil insanlardi, seviliyorlar miydi, ses tonlari nasildi, begenileri/zevkleri nelerdi cok merak ediyorum. hepimiz gibi onlar da siradan insanlardi ama yokluklari onlari ozel kiliyor sanirim ya da baska bir sey bilemiyorum. merakimi bu kadar cezbetmelerini aciklayamiyorum bir turlu. yazdiklari burada ama kendileri yok. bu bana cok uzucu ve bir o kadar da korkutucu geliyor, cunku buradaki herkes, hepimiz bir gun bu baslik altina dahil olacagiz ve belki iyi belki kotu anilacagiz.
  • bu akşam varlığından haberdar olduğum başlık. bu zaman kadar görmemiştim. keşke görmeseydim.... içim karardı. ruhum daraldı.
  • bir gün hepimiz bu başlığın altında olacağız.
  • (#2292087)
    insan ölümü düşünüyor bazen. hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak çok enteresan. müslümanı da, hristiyanı da, ateisti de kısaca inanan ya da inanmayan herkes eninde sonunda dünyanın tek gerçeğiyle yüzleşecek. şu an bu dünyanın aklıyla diğer dünyanın(var ise) aklını kıyaslamak yanlış olacak ama , düşününce insana garip geliyor. insan acaba diyor. sırf bu düşünceler için bile ateist olunmaz.

hı günümüz dünyasında(daha doğrusu günümüz türkiyesinde) inançlı olmakta kolay değil orası ayrı.

ölmüş tüm yazarları burdan anıyorum. sırf ekşi hesabım belirsizlik içinde olmasın diye , artık ne zaman ölürsek, ölmeden vasiyetime ekleyeceğim hesap bilgilerimi.
  • çok garip bi' hissiyatın, günlük hayatta hiç aklımıza gelmeyen bir bekleyişle son bulması. düşünsenize, bir sabah kalkacaksınız, dünya denen gezegende attığınız her adım, aldığınız her nefes, yaşadığınız her hatıra sizinle beraber son bulacak.

şanslıysanız, uzun bir hayat yaşamışsanız sizden geriye kalan evlatlarınız, torunlarınız belki sizin isminizi zikretmeye devam edecekler, başka akrabalarınızla beraber. fakat aradan 1-2 jenerasyon daha geçecek ve silüetiniz eski fotoğraf albümlerini süsleyen birer cansız anıdan ibaret kalacak. düşünüyorum da bazen bu konuyu düşünmemek daha iyi gibi sanki.
  • bu başlıkta bir entry olabilecek miyiz?

elbet terk-i diyar edeceğiz; orası tamam. ama biri bizi hatırlayıp, “böyle de biri vardı” diyecek mi?
  • en fazla 100 yıl sonra şu an sözlükte yazar olan 115 bin yazarın tamamı.
  • arkadaşlar, huzurunuzu bozacağım ama biri ölmek üzere, en fazla yazılan başlıklara atacağım bunu:
    https://eksisozluk.com/…lar-demand-intihar--5971522
    şurada da ekşi sözlük başlığı olay olarak yeşillensin dedim olmadı:
hesabın var mı? giriş yap