• muhabbet tıkandıysa normal olan durum. gülücüğe, aynen'e, haklısın'a ne cevap versin?
  • mavi tık, son görülme hepsi kapalı. kendimi biliyorum iletişimde bayağı kötüyüm, hele ki yazılı olanda. bazı insanlarla ise hiç iletişim kuramıyorum. öyle olunca ölü taklidi yapmak daha kolay oluyor. evet grup sohbetlerinde ki o sinsi de benim. *
  • en iyisini yapan deveye diken insana görüp de cevap vermeyen diyorum.
    değerinizi anlarlar.
  • bazen çok yorgun hissediyorum. aslında bazen de değil çoğu zaman. öyle yorgun olduğum bir zamanda mesaj görürsem bildirimden bakıyorum, daha sonra cevap vermeyi unutmayayım diye bildirimi de silmiyorum, öyle kalıyor. çünkü cevap versem muhtemelen başımdan savmak için vereceğim, boşu boşuna kimseyi üzmenin alemi yok.

bazen kimseyle konuşmak istemediğim için cevap vermiyorum.

bazen de konuşmak istediğim biriyse daha uygun bir vakit olana kadar bekliyorum, görmemiş gibi yapıyorum mesajı.

alttakine hitaben edit:
    ben sana sonra döneceğim demek çok samimiyetsiz. en azından benim için öyle, ben bana bu samimiyetsizliğin yapılmasını istemezdim. ayrıca karşındaki kişi bazen çok meraklı ya da seni çok önemseyen biri olabiliyor, bu sefer soruların ardı arkası kesilmiyor. bu şekilde en iyisi.
  • yavaş yavaş evrilmeyi planladığım insan tipi. herkese cevap vermek zorunda olmadığımı kabullenmeliyim. cevap vermeyince kötü hissediyorum ama alışırım herhalde. şimdilik "destek için şu başlığa yazar mısın" mesajlarına cevap vermemekle başladım.
  • mesajda yazılanlar umrunda değildir ve zaman harcamak istemiyordur.
  • iletişim becerisi olmayan değil, karşısındakini siklemeyen insandır. ona bok atmayın, kendinizde de bir hata var mı diye bir bakın.
  • çocukça davranıştır bence. cevap vermemek yerine seninle konuşmak istemiyorum, ya da sana şu konuda kırıldım, müsait değilim de. inanın hiç bir şey kaybetmezsiniz. size yapılmasından hoşlanmadığınız şeyleri başkalarına yapmayınız.
  • yazanların hayat felsefelerini ortaya koyan başlık.

hiç düşündünüz mü insanların da problemleri olabileceğini?
    o an ki ruh halinin sizin de moralinizi bozabileceğini düşünerek cevap vermediğini?

düşünün bi, düşünürken insanın beyni acımıyor.
    o beyni boşuna sokmamışlar kafatasınızın içine.

verimli kullanmak gerek!
  • aslında çok umursuyordur. hayret kimse bu açıdan bakmamış. umursamasa kısa ve net cevaplar verebilirdi. insanın davranışları konuşmasından daha nettir.
    hadi diyelim eski sevgilimdir.. bir insana ilkinde cevap vermediysem 2. mesajı attığında kesin cevap veririm. bu benim seni umursamıyorum mesajımdır.
    ama sevgilinizse kesin çok umrundasınızdır. size bu tutumuyla cevap vermesi öznel bir davranıştır ilişkinize göre . ama cevap değildir!!!
    eğer arkadaşınızsa uygun değildir size müsait olduğunda dönüş yapar zaten. diğer bir ihtimal size kalbi kırılmıştır sizden dolayı ya da hayat!
hesabın var mı? giriş yap