• 25 mart fahrettin koca, ziya selçuk basın toplantısında muhabirin birisi tarafından sorulan soru.o esnada bakanların ya da oradaki muhabirlerin patlamalı kahkaha atmamasını takdir ettim. ama beni komaya soktu yeni kendime geldim. soru yanılmıyorsam tam şu şekildeydi. meslek liseleri maske üretiyor peki solunum cihazı üretiminede geçebilir mi. aynen kardeşim bu arkadaş solunum cihazını kafasında nasıl hayal etti nargile olarak mı kurdu bilinmez. kardeşim oradan bir solunum cihazı yap seri.
  • hem okul kapalı olacak, hem öğrenciler korunacak ama okula gidip maske yada cihaz yapacaklar. nasıl olacak bu iş. o öğrencilerin hayatı söz konusu değil mi?
  • 90"ların sonunda meslek liselerinin anası sikilmeseydi evet, üretebilirdi. ama bugün üretemezler.
  • peh bilmem uluslararası standartı varmış üretemezlermiş, yiğido millet ölürken kimse ce sine tse sine bakmaz çalışıyorsa kullanırlar.
  • uçak, otomobil, solunum cihazı, drone hey maşallah sanayi devrimi yaptık yeminle.
  • komik insanlar olduğumuzu gösteren olay.

neden yapamasınlarmış. sikindirik iki parçayı birleştirmekmiş. ne varmış.

lan bunlar öğrenci. ilk amaçları okumak. okudukları ne sike yarar diyeceksiniz de, o okuduklarının bir sike yaramamasının sorumlusu "bu konuda çalışmalarımız var" diyen kişi.

öğrenciyi de işçi yapalım amk. ucuz iş gücü ya. bedavaya çalıştırırız salakları. sonra maskeleri başkalarını satarız. amk ihtiyacımız varsa niye satıyoruz üç kuruş için. yoksa ne sikime meslek lisesinde üretecek pozisona düşüyoruz?

millet boşuna yatırım yapıyor o kadar zaten. bu kadar basit lise talebeleriyle üretmek.
  • yapmazlarsa da yapanlardan staj alıp öğrenebilirler. bu kadar işsizliğin içinde kendilerine güzel bir iş bulmuş olurlar gelecekte. aşırı pahalı ve çokta kompleks olmayan makinalar açıkçası. birisi yarım saat anlatsa az çok anlarsınız nasıl çalıştığını. sürekli güncellenen, gelişmeye açık makinalar. üretilirse ülke ekonomisine de katkısı büyük olur.
  • sonra meslek liseliler şöyle böyle. alın size tokat niteliğinde cevap :d
  • okullar kapalı, evden mi yapıyorlar acaba.
hesabın var mı? giriş yap