• abdurrahman dilipak'a göre, saadet partisi'nde necmettin erbakan icazetli olarak numan kurtulmuş'un karşısına çıkacak zat.
  • numan kurtulmuş volume 2. siyasi mücadelelere girmeyip tepeden inmeyi seviyor galiba. bağımsız milletvekili adaylığında yaşayacağı hezimet aklını başına getirecektir.
  • beyin siken sesiyle milletvekili olmaya çalışan looser.
  • mühendis, değerli bir profesördür.
    bir zamanlar necmettin erbakan'ın danışmanlığını yapmış, eski saadet partisi genel başkan yardımcısıdır.
    yine bir zamanlar ismi saadet partisi genel başkanlığı için numan kurtulmuş'a rakip olarak geçmişti.
    bu seçimde kendisi istanbul 1.bölge bağımısz milletvekili adayıdır.
  • borclanmaya, faize, planli eskitmeye,seri üretime, diploma gudumlu egitime, tekellesmeye karsi olan ; bdps/krs teorisyeni bilim insani.
  • kapitalizmle ilgili şöyle bir yazısına denk geldim:

--- alıntı ---

kapitalizm size hiç bir zaman tatmin edemeyeceğiniz duygularınızın bedelini de ödettirir!

örnek; arabalar!

yeni arabanızın hız kadranı en az 240 km/saat gösterir.
    belki de 280 km/saat...
    ancak yollarımızda 120 km/saatten daha fazla hız yapmanız yasak!
    cezası ağır!

şimdi bakınız, bu arabalar 270 km/saat hıza göre üretiliyor ve tüm testleri de ona göre yapılıyor.
    ama bu hızda gitmek yasak!

halbuki, 120 km/saat hıza göre üretilseler şimdiki maliyetlerinden çok daha düşük maliyete üretilebilir.

peki, maliyet farkı ne?

cevap: birinci cümle :)
    --- alıntı ---
  • oyun teorisi ve narkoz kitapları ile tanıdığım ekonomist bdps ve faizci düzene karşı savaşan bir insan şu siralar yıldırım beyazıt üniversitesi nde ogretim gorevlisi sanırım
  • şöyle bir söyleşisini izlediğim zat link

liberal ekonominin kendini kanıtladığı bir devirde bu kadar devletçi olmak nasıl mümkün oluyor anlamıyorum.
  • bugun yeryuzu guncesinde dinleme firsati buldugum ekonomist ve saadet partili.

savas kapidayken, devlet/rte kafasina gore dolara mudahale edip bunu faizi baskiliyoruz diye satarken fikirleri cok sosyal declet ve utopik geldi. hocam insallah tekellesme, esitsizlik ureten para politikalari kurullari vs bir an once son bulur/durdurulur.
hesabın var mı? giriş yap