• sakın! diyerek başlamak istiyorum cumlelerime. bir oyun düşünün ki sizi hayattan alıp götürsün, bir oyun düşünün sosyal çevrenizi sıfıra indirsin. "keşke başlamadan önce banada birileri bu cumleleri söyleseydi" diye serzeniştir bunlar aga!

metin2 denen illet oyun, türkiyede çok tutmuş, genelde yaş ortalaması küçük olan kimselerin oynadığı bir oyun olarak bilinmekte. türkçe olması ve sürükleyici bir yapıda olması oyuna bağlılığı arttırırken oyundaki şans faktörü ve insanın içindeki hırsın iyi kullanılmasından ibaret. internet cafelerde yurdum insanının rahatça oynayacağı, anlayış sorunu çekmeyeceği, hatta kafası hilebazlığa çalışan kimselerin gerçek para kazanacağı bir yola bile dönüşmüştür. oyuna gece giriş yaptığımızda 30 yaş üstü bir sürü kimse bulabilirsiniz.

oyuna ilk giriş yaptığınızda size dayatılan 3 ülke seçeneği mevcut. ülkelerden birini seçip başlıyorsunuz. (kırmızı, mavi, sarı ülke) 4 karakter seçeneğiniz mevcut (sura,savaşçı, ninja, şaman) . bir level olan karakterinizle köpek, kurt falan keserek tecrube puanı kazanıp level olarak yükseliyorsunuz. seviye yükseldikçe kestiğiniz yaratıklar değişiyor, daha güçlüleri geliyor. üstünüze başınıza giydiğiniz küpe, bilezik, zırh, ayakkabı, kask, zırh, silah gibi eşyalarınız mevcut. bu eşyalarında seviyeleri, özellikleri falan var.

buraya kadar herşey gayet güzel fakat asıl mevzu bundan sonra başlıyor. bu bahsettiğimiz eşyalara özellik yüklemek ve oyunda daha hızlı yükselmek için , oyun tabiri ile sağlam karakterim olsun diyorsanız gerçek para ile oyun içerisinde satılan ejderha parası denen paradan alıyorsunuz. kredi kartı, posta havalesi ve hatta telefondan bile yükleyebiliyorsunuz. bu böyle sürüp gidiyor. cebinizden gittikçe gidiyor.
    cebinizdeki paradan olduğunuza mı yanarsınız, sevgilinizin trip yapması ve bunu yaparkende gayet haklı olmasına mı yanarsınız, arkadaşlarınızın size acıyarak bakmasına mı içerlenirsiniz artık orasını siz düşünün.

oyun şu sıralar çığrından çıkmış durumda. gerçek para ile karkaterler astronomik paralara satılmakta, bir kılıcın değeri yaklaşık bin tl civarında piyasa edinmektedir. oyun içerisinde birbiriyle husumet sahibi insanlar işi abartıp gerçek hayattaki tehtidlere bile gitmektedir.

birinci karakterimi yani oyun içerisindeki söylemiyle çarımı sattım, şimdi ninja oynuyorum.bırakamıyorum arkadaş!
    eskiden ne güzel rüyalarım vardı oysa, karılı kızlı. şimdilerde metin taşları düşüyor yastığımın kenarına.

acaip bir oyundur lafın kısası. bulaşmayın, çevrenizdede bunu oynayan varsa anlayış gösterin, batmış bir kere çıkamıyor bu bataktan yavrucak .
  • görev adı altında, kasaba esnafının ayak işlerinin yapıldığı bir garip oyun.

market'de

market: bana şişe getirirsen sana puan veririm.
    oyuncu :eeeeee. oldu o zaman. nereden bulunur ki?
    market : çömlekçi kirli çıkı dır. ona git. kesin vardır onda.

çömlekçi'de

oyuncu: selamun alayküm hacı.
    çömlekçi: ve aleyküm selaaaam. ooo seni yenisin buralarda galiba.
    o : heeeeee... yeniyim.
    çömlekçi: heh heh hadi bakalım.
    o: hacı sende şişe varmış, versen de markete götürsem.
    ç: var tabi olmaz mı? ama bir şartım var. demirci lavuğu bana domuz burnu verecekti. kaç gün oldu haber yok. sallıyor it oğlu it. gidip onu alırsan sana şişe veririm.
    o: hay sikecem yaaaa....
    ç: buyur?.....
    o: haaaa. yok bişi ya. demirci... demirciye gideyim ben.

demirci'de

oyuncu: kolay gelsin bilader.
    demirci: kimdir o?...
    o: aga beni çömlekçi yolladı. domuz burnu mu ne varmış sende onu almaya geldim.
    d: kendi gelemiyor mu ki, ayak işlerini sana yaptırıyor?
    o: (iç ses) ohhh be halden anlayan biri işte.
    d: ne sabırsız herifmiş yaaaaa. dur vereyim bekle.
    o: oh be bu iş bu kadar.
    d: yahu buralarda bir yerdeydi. nerede bu koduğumunun burnu? ya ne diycem sana. benim bir sevgilim var. şu aralar görüşemiyoruz. işim ağır olduğundan kötü kokuyorum biliyon mu?
    o: vah vah çok üzüldüm ya. (ulan bi bokluk çıkacak bu işten yine)
    d: heh işte kendime parfüm yapacağım ama leylak çiçeği eksik. sen bana onu bul getir. ben de o sırada domuz burnunu arayayım. hem boşuna beklememiş olursun.
    o: hay senin şişeni de, çömlekçi ni de, ...........
    d: buyur?.......
    o: yok bişi aga. işin boku çıktı zaten. söyle bakalım nerededir bu çiçek.
    d: ya, bir zamanlar buralar leylak bahçesiydi biliyon mu? ah şu aç mavi alfa kurt lar yok mu? bir gece de hepsini yemişler.
    o: hassiktir. aha şimdi siki tuttuk.
    d: yok yok o kadar endişelenecek bişi yok. gidip bir kaç aç mavi alfa kurt öldürürsen onlardan bulabilirsin.
    o: oha......
    d: hem sen cesur birine benziyorsun. bu işi yapabilirsin.
    o: hastir lan. git işine ya. oynamıyorum amk.

derken deliliğin son noktasına ulaşırsın. kayış çoktan sıyırmış, boşa döner.

ve pc nin fişi çekilir bu oyun unutulana kadar bir daha da açılmaz.
  • bazı çocuklar bunun yüzünden kaçırılmış olabilir ama eğlencelidir. çabuk ve kolay oynanan bir oyundur, sinirliyken sinirinizi attıran, biraz bağımlılık yaptıran eşya alıp satınca para kazanılıp daha güzel eşyalar alınır. keşke ışınlanma 10 level'dan başlamasaydı dersiniz fakat o level'a nasıl geldiğinizi bile anlamazsınız çok güzeldir.
  • metiniki yi telaffuz ederken sanki meteninki gibi oluyor, bu durumda;

"olm gordun mu metiniki cikmis' ya da "metiniki oynadin" gibi cumlelerin telaffuzunda ciddi sikintilara sebebiyet verebilecek oyundur.

cok daha fena yerlere gidebiliyor.

(bkz: metiniki aldin mi?)
  • 30 yaş üstü, evli, çocuklu ve aynı zamanda koca götlü iş arkadaşlarımın, sıkılıp oynamayı bırakmalarıyla kafamın daha az düdüklenmesine neden olan oyun.

2 yıl öncesini hatırlamak istemiyorum. zira tamamen fransız olduğunuz bir konu hakkında havada uçuşan terimler (peri tozu, bilmem ne taşı, büyü kılıcı) fazlasıyla etkilemişti bünyemi.
  • nasıl bi oyundur hiç fikrim yok. nedir, ne değildir bilmiyorum hiç. ama o nasıl isimdir amına koyim?
  • "bu alemde allah1, metin2" diye sloganı olan oyun. oha.
  • hakkında ansiklopedi kadar iyi kötü yazılacak olan bir oyundur.düzeyinden çıkmadğınız sürece sorun yoktur ama kölesi olursanız hayatınızı alır.gerçeğini değil pvp sini tavsiye ederim. http://www.tkmt2.net/
  • attan inip eşeğe binmeye meraklı olanların oynadığı oyun. en kötü bi lineage 2 falan oynamış insan dönüp bakmaz bile.
hesabın var mı? giriş yap