şükela:  tümü | bugün
 • 1 mayıs 2015 tarihinde piyasaya çıkacak michelin'in yeni bir ham madde ile ürettiği kış lastiği sertifikasına sahip ilk yaz lastiği! bu ne demek? kışın bir çevirme olduğunda bu lastik kış lastiği klasmanına da girdiğinden sorun olmayacak yasal açıdan.

  4 mevsim lastiklerdeki kuru zemin performansından kat kat fazla performansa sahip olduğu söyleniyor.
  geçen gün tanıtımı yapıldı.

  son yıllarda görsel açıdan takdir ettiğim tanıtımlardan bir tanesine imza attıklarını söyleyebilirim!

  izlemek isteyenleri şuraya alalım : https://www.youtube.com/watch?v=avbffbyablk (türkçe )

  avrupa pazarı düşünülerek yapılmış bu ürün. açıkcası kış lastiği alsam mı almasam mı diye durmadan kafa yoran beni kafalamıştır. fiyat olarak yaz lastiği ve kış lastiği arası bir fiyatı olacağını söylediler...
 • michelin'in yeni lansmanını yaptığı lastik ile hem yaz hem de kış koşullarında hava şartları fark etmeden direk kullanabilecek lastik tasarlamış. kışın farklı lastik, yazın farklı lastik kavramını tamamen ortadan kaldıracak gibi gözüküyor, mayıs ayında türkiye'de satışa çıkması bekleniyormuş, en dikkat çekici özelliği ise bu lastiklerin, kış lastiği kanuna uygun olarak da tasarlanmış hem kış hem de yaz lastiği olması bence. crossclimate modeli hakkında detaylı türkçe kaynak olarak http://blog.kolayoto.com/michelin-crossclimate/ bu adreste yer verilmiş. lastiğin hikayesini de http://michelincrossclimate.com/ burada anlatmışlar.
 • lastik piyasasında oyunu değiştirecek bir lastiktir... uzundur havaya kurşun sıkan michelin firmasını ciddi şekilde eski yerine getirecek bir lastik olabilir... 3 peak adı verilen yaz, ıslak ve kar uç noktalarında performansı bir şekilde değişmeyen bir lastik... genelde 4 mevsim lastikleri iki yarımın bir tam etmediği lastiklerdir ve benim gözümde çoğu çöptür ama bu lastik çok farklı duruyor...

  resmen yola adaptif bir lastik üretmiş adamlar... muhtemelen bu yaz 3 yıllık efficient grip performance lastiklerimi tamamen tüketip akabinde kış başında bu lastiği alıp keyfime bakacağım... tek sıkıntı yuvarlanma direncinin ne olduğu konusunda hala bir yorum olmaması... onu da sene içerisinde adac ve autobild testlerinde görür öğreniriz... 195/65r15'i 200tl olsa alırım eğer yuvarlanma direnci de düşükse... resmen alpin 5'i alıp primacy 3'ü eklemişler üzerine... sanki bu sefer iki yarım bir tam etmiş...

  http://www.tyrereviews.co.uk/…is-a-game-changer.htm
 • benim için çevirmeden kurtulmaktan ziyade yolda kalmamak anlamına gelen, sürücüleri iki set yerine tek set lastik satın alma, iki set lastiğin yılda iki kere değişimi ve ayrı zamanlarda kira bedellerinden kurtaracak olan lastik.

  en önemli unsur konfor, yol tutuş, fren mesafesi, kış koşullarına uyum konusunda söylediklerini ne derece gerçekleştireceği..

  ..ve tabii ki fiyatının ne olacağı.

  http://tiptronik.com/…eliyor-michelin-crossclimate/
 • fiyatı, lastiğin kaderini belirleyecektir. eğer normal lastiklerin çok üstünde fiyatlara satılırsa ülkemizde pazar oluşturması pek olası değil.
 • fiyatı diğer yaz lastikleriyle hemen hemen aynı seviyede tercih sebebi. en azından 205 / 55 r16 94 v ebatları için bu durum böyle.
 • benzer bir lastiği continental, bridgestone ya da kumho çıkarsa gözüm kapalı alırım. deneyimlerim bana michelin'e çok temkinli yaklaşmam gerektiğini söylüyor. bu dört markanın da ikişer modelini kullandım. sadece michelinler ilk sertçe düştüğüm çukurda balon yapıp kullanılmaz hale geldiler. dünyanın bütün testlerinden tam puanla geçse de yanak sağlamlığına ayrıca ikna edilmem gerekecek.
 • istanbul başta olmak üzere kışın karın donum az olduğu yerlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
  ab etiket değerleri oldukça başarılı,69 db ses yalıtımı var a sınıfı ıslak hava performansı var.
  lastik sökme takma işinden üşenen insanlar alsın kafaları rahat etsin bence.
  michelin asla kötü lastik üretmes fransızların otomobil konusunda ender başarılı olduğu sekterdür.
 • 4 mevsim lastik değildir.mevsimlere göre artan azalan performans değerlerininin yani yol tutuş, yakıt, fren mesafesi gibi.. hepsini birbirine yakın max. seviyeye getirebilmiş ve lastik sektörünün geleceğini yeniden şekillendirecek siyah yuvarlak.
 • normal lastiklere göre uzun süreli olacağını düşünmüyorum, ek olarak lastik aralarındaki desenlerden dolayı taş girip ses çıkarma potansiyeli gördüğüm michelin yeni lastiği.