şükela:  tümü | bugün
 • microsoft'un, (daha önceden satın aldığı) wunderlist'in yerini almak üzere geliştirdiği yapılacaklar listesi programı.
  (bkz: https://todo.microsoft.com/)
 • wunderlist ve todoistten import yapılabilen program.
 • microsoft'un yine satın aldığı bir ürünü mahvetmesine güzel bir örnek olacağını düşünüyorum. wunderlist ufak tefek eksikleri olsa da tam da olması gerektiği gibi olan programlardan biriydi. bakalım bu to-do'yu diğer microsoft ürünleriyle entegre etmeye çalışırken nasıl saçmalayacaklar.

  edit: şimdi biraz göz attığımda wunderlist'te olan bir çok temel özelliğin dahi henüz bu uygulamada olmadığını gördüm (örneğin maille task ekleme, listeleri gruplama gibi). bu haliyle bile yeterince saçma olmuş.
 • yaklaşık iki aydır google keep yerine kullandığım uygulama.

  bu zamana kadar yaşadığım en temel sorun, senkronizasyon sorunu. 2018 yılında hala daha bilgisayardan yaptığım değişiklik anında cep telefonuna yansımıyorsa, o uygulama kepenklerini kapatıp gitsin açık söylüyorum. bilgisayarda yaptığınız değişikliği cep telefonunuzdaki microsoft to-do uygulamasında görmek istiyorsanız, uygulamayı cep telefonunuzda bir defa da olsa açmanız gerekiyor ki, cihazlar arası senkronizasyon olsun.

  bunun haricinde hatırlatma, takvim gibi olaylar yapıyor (o kadarını da yapsın bari).

  şimdilik pek yetenekli gibi durmasa da, bu yıl kendisini epey geliştireceğini düşünüyorum. şöyle ki; bu programı yazan ekip, uservoice'taki microsoft to-do sayfasını aktif bir şekilde kullanıyor ve en çok artı oy alan istekleri gelecek planlarına dahil edip, uygulamaya geçiriyorlar. eğer bu işlemi bu yıl hızlı bir şekilde yaparlarsa, doğru düzgün pc uygulaması olmayan google keep'i piyasadan silebilirler.