• bir bardak soğuk süt. ve ayrıca zeytin çekirdeğini yutun 20 dk kesin çözüm. ikisini aynı anda yapmayın.

edit: bir iki adet zeytin çekirdeği yutmanız götünüzde zeytin ağacı çıkartmaz arkadaşlar. yok bağırsağı yırtar yok şöyle olur vs yazmışsınız. bu kadar evhamlı olmanızı gerektirecek bir şey yutmuyorsunuz. şimdiye kadar çevremde bu şikayetle gelen kim varsa max 30 dk da geçmiş olduğunu söyledi keza ben de aynı durumu yaşadım. içinize sinmiyorsa araştırın ya da içmeyin
  • bir bardak suya iki çay kaşığı karbonat atıp için. kesin çözüm
  • süt her zaman işe yaramıştır.
  • sıcak ve soğuk şeylerden uzak durmanız ve baharatlı gıdaları biraz azaltmak her zaman iyi gelir eğer sorunlar bağırsak kaynaklıysa yoğurt veya kefir önerebilirim bir diyetisyen olarak.
  • asiti şekerle reaksiyona sokarsan sana su ver co2 verir.
  • gaviscone double
  • beyaz leblebi mide asitini alır ve rahatlatır. muhtemelen dr. gidildiğinde reflü çıkacaktır.
  • nexium 40mg.
    aç karna bir adet yutuyorsunuz tam 4 gün 1 saniye bile olsun yanma yok.
  • uzun zaman gastrit ile mücadele vermiş biri olarak anlatıyorum.

öncelikle her şeyde olduğu gibi çeşitli ilaçlar bulunmakta ama sürekli yanınızda taşıyamazsınız, unutursunuz. o yüzden ilaç faslını bir yana bırakıyorum.

en önemlisi kendi canavarınızı tanımaktır, mesela benim tetikçim her zaman ani stres ve öfke patlamalarıdır. anlık yükselmeler canavarımı uyandırır. bu yüzden kendinizi tanıyın.

yiyecekler ve içecekler: asitli içecekler tüketiyorsan ve tüketmeye kararlıysan canavarla arkadaş ol çünkü bir hayatı beraber yaşayacaksınız. yağlı yemeyeceksin, sağlıklı besleneceksin. midene sindiremeyeceği veyahut zor sindireceği ürünlerle baş başa bırakmayacaksın.

su ile ilgili çok fazla kafa karışıklığım mevcut, normal limit kabul edilen 2,5 - 3 litrenin üzerine çıktığımda iyi geldiği de oldu kötü geldiği de. su konusu size kalmış ama sakın ha sakın 2,5 litrenin altına düşmeyin, belki o gün canavar uyanmaz ama büyür.

sigara ve kahve keyif ürünleridir. içerken siz keyif alırsınız, canavar almaz. sizin keyfiniz biter canavar hanimiş hanimiş diyerek uyanır.

en etkili yöntem kıçını dönüp uyumaktır. canavar bir yerleri yok etmeye çalışırken, dünyanın şalterlerini indirirsiniz.

az bir dikkat gerektirir en temelinde, uyandığınızda ne sigara ne yemek ne başka bir içecek tüketmeden suya sarılın. 30-45 dakika suyla sıkı bir ilişki içerisinde olduğunuzda canavar o gün uyur.(yatmadan önce yapmanızı da tavsiye ediyorum.) güzel bir gün olur.

bir süre sağlıklı, dikkatli beslenirseniz ve iyi bir insan olursanız canavar küçülür. ve hatta belki bir gün o da beyaz atına biner ve gider. kim bilir ? kimse bilemez.
  • uzun süre cebimde beyaz leblebi ya da çubuk kraker taşıdım. kahvaltı muhakkak yaptım ve marul ve maydonozu eksik etmedim. kola ve kahve, paket cips ve fast food yemeyi bıraktım. hayatımdaki stres kaynaklarını çözemedim ama mücadele etmeyi de bıraktım onlarla. bir süre sonra nerdeyse bitti. artık yanmıyor. malesef günlük şehir hayatı streslerle dolu ve bir süre sonra en hassas yer olan mideden vuruyor. eğer ciddiye alıp çözmeye çalışmazsanız inanın hayat kalitenizi sıfıra kadar indirebilir. mide ilaçları bi süre kullandım ancak etkisi çok sınırlıydı. kısa süreli bi rahatlık veriyordu sadece. araştırdığım bi makalede böbrek rahatsızlığı çekenlerin yüzde 50sinin mide problemi yaşayanlar olduğunu söylüyordu. bu yüzden doğal yöntemler en iyisiydi benim için.
hesabın var mı? giriş yap