• migros veya herhangi bir süpermarket dilim karpuz satabilir. çekirdeğini bile satabilir. ancak ben ömrümde ilk defa pazarda yarım karpuz gördüm. işte bu çok daha dehşet verici bir şey.
  • artık babaların aldığı karpuz kelek çıkmayacak
    (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
  • ulke ekonomisi iyi olsaydi da boyle satilmasi mantikli olur. cunku tek yasayanlar da var. ya da karpuzu sadece tadimlik sevenler. bence bircok buyuk boy meyvenin boyle secenekleri olmali.
  • dilim karpuz fikir olarak gayet başarılı bence.
    yalnız yaşıyorum ve karpuz dediğin şey bitmiyor. bundan önce yaşadığım evde karpuz diye grup kurmuştu komşum, evde olanı tespit edip servis yapıyorduk bitebilsin diye.

aktroll değilim tüketimin kontrollü hali gibi yazdım.
  • beyler çiftçi maliyeti 10 tl olan bir gıdayı 8 e alıp çittçinin ahını alıyor bü tüccarlar ile markerler kar ediyor . ama bu gidişle çiftçi şehre göcecek artık ekmicek dikmicek o zaman 1 dolardan ithal edeceksin gittikçe dolar artacak
  • 2. dünya savaşı günlerinde her devletin yaptığı karne uygulamasını politika malzemesi yapan siyasal islamcıların tarım ülkesi türkiye 'yi 2022'de mahkum ettiği açlığın simge fotoğrafı.
    edit: bu durumu ekonomi dışında sebeplere bağlayıp hakaret edenler 250 gramlık paketlerde bakliyat satıldığını da biliyorlar mı?
  • ne olur alın, bokunuzu yiyelim alın, bak sizin için dilimlere de ayırdık kurban olalım alın... koskoca migrossun git bir bölgenin üreticileri ile aracısız anlaş, tarladan aldığın gibi getir markete koy sat. aracı yok, meyve hali yok,2-3 kere nakliye olayı yok.
  • yeni bir antin kuntin eleştiri denemesi / romantik muhalif ayakları.
    abd ve avrupa'da stretch filmin icadından beri olan olay :-)
    herkes evinde 8 kişiyle yaşamıyor.
  • ben bu dilim karpuza bi türlü güvenemiyorum!!! içine bişey mi enjekte edildi? kim kesti? ne zaman kesti? hijyen kurallarına uydu mu? eldiven taktı mı? nerde kesti? taze mi? aklım böyle yoruyor beni

21. yy da genlerle uğraşmayı mutfakta kek yapmaktan kolay yapabilen bilim insanları neden 2 kg lık küçük karpuz üretemiyor hala aklım almıyor!!!!
    ( var tabi ama lezzetsiz, bunu geliştirsinler)
  • bazıları sanki insanlar karpuzu bitiremediği için dilim satılmaya başlanmış gibi anlamış galiba.

ben bu anlayış kıtlığı olan insanları gördükçe ülkeye dair umutlarımı zerre miktarına falan indiriyorum.

evet tek başına bitirmek zor oluyor biliyoruz ama başlığın açılma sebebi bu mu amk?!
hesabın var mı? giriş yap