516 entry daha
  • üniversitede yaklaşık 3 aydır eğitimini aldığım bu güzide mesleğin ilk dönemi hakkında birkaç bir şey yazmak istiyorum.

nasıl başlasam bilemedim lakin biraz ağzımı bozucam şimdiden özür diliyorum. gestalt ilkelerinin de, temel tasarım hatalarının da temanın da gridin de hatta hemyüz birleşen birleşmeyen tüm yüzeylerinde suratına tüküreyim. bauhaus'u dağıtan adolf hitlere bile sempati oluşturur hale geldim.

bu bölümde hocalara bir şey beğendirmeniz imkansız hatta imkansızın da ötesinde. sizden boşluğu tanımlı,tema tanımlayan, komposizyona sahip temel geometrilerle oluşturulmuş (daha gider bu) tasarımlar isterler ve bunu 3 günde bir yapmanız lazımdır. finaliniz, tesliminiz, vizeniz olur hiç umurlarında olmaz %70ini de tamamlasanız o maketin yine de bakmazlar suratınıza. doğrusunu da göstermezler tabii ki şurası olmamış burası hatalı diyip yollarlar sizi hemen. ayrıyeten bir hocadan aldığınız biraz da olsa iyi yorumlanan tasarım önerisini önlerine koyarsınız kritik veren hocalarınızın, ne kadar değersiz bir maket olduğunu gösterirler size.

bu en yüksek kredili basic design dersinin dışındaki dersler daha eğlencelidir daha mimar hissedersiniz kendinizi. basic design ise işkenceye mahkum olduğunuzu hatırlatır sadece.

özel üniversitede okunmalı diye düşünüyorum bu bölüm. devlet üniversitesinde ne hatalarınızı görebiliyorsunuz ne de yapılması gereken hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. keşke %100 burslu bir özele gitseydim burada sürüneceğime. neyse buna da şükür diyorum. bu bölümü kazanmak için hazırlanan kendini motive eden arkadaşlar, günlerinizi daha dolu geçirin buraya geldiğinize kafanızın rahat olduğu tek gün geçmeyecek şimdiden söylüyorum.

tanım: ilerde icra edeceğim meslek(umarım)

edit: basic design'ı bb ile verdim. sanırım aşırı tepki göstermişim. mimarlık düşünen arkadaşlar kötü etkilenmesin istiyorum ama onlar da 3. 4. ayın sonunda bu hale gelebilirler. o yüzden revize etmiyorum bu entry'mi. soruları olanlar da özelden iletebilir sorularını.
  • içmimarlık bitiren birisi olan tek verebileceğim tavsiye ilk yıl okul dışında program kursuna gitmeniz, revit baya iş görüyor mimarlar için özelikle proje zamanları bana dua edersiniz
344 entry daha
hesabın var mı? giriş yap