şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: loopz) vardi..
 • (bkz: moonstone)
 • captive ve son of empire gibi oyunları da başarılıdır.
 • luminary adlı grubun oldukça sağlam, hoş ve melodik parçası.
 • başrollerini mark strong ve american horror story'den tanıdığımız taissa farmiga'nın oynadığı, bir başka adı 'anna' olan 2013 yapımlı dram/gerilim filmi.

  malum ortamlardan indirerek bugün izleme şansı buldum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim, değişik konusuyla oldukça güzel bir film sürpriz sonuyla sizleri bekliyor, izleyin efenim.

  konusu hakkında ufak bir bilgi vereyim, mark strong* filmde, insanların hafızalarına girebilme yeteneği olan bir dedektifi canlandırıyor ve zeki ama sorunlu bir kız olan anna'nın* açlık grevine son verdirmesi için ailesi tarafından görevlendiriliyor. olayın başında, ailesiyle sorunlar yaşayan ergen kız gibi görünen anna'nın hafızasına girdikçe ilginç hatıralara tanık oluyor dedektifimiz ve çözülmesi gereken gizemler peşi sıra geliyor.

  güzel oyunculuklar ve sürpriz sonu için, 6,5/10
 • psikolojik gerilim filmi.

  hafıza, hatıralar, rüyalar içerisinde gezinme gibi konuları olan hücre, inception, eternal sunshine of spotless mind filmleri seven biri iseniz bu filmi de sevebilirsiniz.

  memory dedective diye bir iş geliştirilmiş ve buradaki dedektifler özel bir teknik ile sorunlu ya da yardım istenilen kişilerin anılarına girerek "gerçekte" ne olduğunu anlamaya ve olayları çözmeye çalışıyorlar.

  mark strong da bu dedektiflerden biri ve bu tip filmlerdeki sorunlu aile/eş/iş/patron geçmişe sahip dedektif karakterlerinin hepisini taşıyor.

  ancak bu sefer karşısına genel de aşina olduğumuz gibi seksi, zeki ve manipule etme yeteneği güçlü bir kadın çıkmıyor. aksine açlık grevine girmiş, ailesi ile sorunlu bir ergen ile karşılaşıyor.

  film bu ikilinin kızın anılarında gezinmesi ile başlıyor ve anıların ne kadar güvenilir ve "gerçek" olabileceği ekseninde dedektifin başına gelenleri anlatıyor.

  bu tarz filmlere aşina iseniz sonu sizin için sürpriz sayılmaz. aslında anna'yı, esas kızı, gördüğünüz anda o son geliyorum diyor.

  bir kere taissa farmiga'nın yüzü ve mimikleri resmen dakota fanning gibi masum ile psikopat arasında bir yerde ama hangisine ait olduğuna kesin karar veremiyorsunuz. bu yüz nedeni ile film sırasında "ama olabilir mi?" "yaa masum mu?" gibi sorulardan sorulara savruluyorsunuz.

  bence seyre değer.
 • güzel bir psikolojik film, tavsiye edilir.
 • imdb puanlarına olan güveni sarsmış bir film. 6.5 olan puanının en az 7.5 larda gezmesi gerekiyor. sürükleyici bir film olmuş.

  --- spoiler ---

  "anılarla ilgili komik olan şey, tam olarak güvenilemez olmasıdır. ama yine de, sonunda elimizdeki tek gerçek odur.

  ve ne kadar acı verici olsa da gerçeğe bakmak zorundasınızdır çünkü bazen sizi kurtarabilecek tek şey odur.
  sizi özgür bırakabilecek tek şey odur."
  --- spoiler ---