• tüm parçaları akvaryum içinde olan bir bilgisayar düşünün ve akvaryum mineral yağ ile ağzına kadar dolu olsun.bu şekilde bilgisayar sorunsuz çalışıyor ve ısınma neredeyse standart derecenin hiç üzerine çıkmıyor.

ilk gördüğünüzde hadi canım böyle bir şey olurmu diyorsunuz ancak mineral oil computer yazarsanız karşınıza çıkanlara çok şaşıracaksanız.

kısa ve öz olayı anlatan bir video linkini buraya ekliyorum, bu sistemler 6-7 senedir varmış çok ilginç hiç bir yerde duymadık ancak fabrikasyon hali yok, tamamen yapacak kişiler custom olarak bunu yapıyor.

benim bunu paylaşma sebebim daha çok soğutma konusunda başarılı bir iş olması ve bu nasıl olur diyenlere bir bilgi vereyim mineral yağ iletken özelliği olmayan bir sıvı bütün mesele bununla ilgi videoyu izledikten sonra meseleyi pc toplayan ve bu konuda tecrübesi olan kişiler çözecektir.

buradan
  • elektrik iletkenliği düşük, ısı iletkenliği yüksek sıvı içerisinde çalışarak ona buna caka satan, artizlik yapan, farklı görünmeye çalışan, züppe makinadır efem.

belki düşük ısı üreten zayıf bir sistemde, akvaryum yüzeyinden sağlanan ısı transferi sıvının belirli bir sıcaklıkta sabit kalması için yeterli olabilir ama sadece mineral yağ ile dolu bir akvaryumun içine, ortalama üstü bir sistem atarak soğumasını bekleyemezsiniz. yükte çalışan iyi bir sistemde ısı sürekli olarak yükselmeye devam eder. ısınan sıvıyı soğutacak ekstra çözümlere yönelmeniz gerekir ki standart sıvı soğutmalı sistemlerde, devir daimi yapılan sıvı, radyatörlere gelir ve burada fanlarla soğutulur.

şurada ki soru cevap kısmında tasarımın kozmetik olduğu anlaşılabilir. standart sıvı soğutmanın, çok daha pahalı ve görece güzel gözüken bir versiyonu olduğu açıklanmakta.

edit: ama diyerek yeni paragrafa başlamışım tebrik ettim kendimi.
hesabın var mı? giriş yap