şükela:  tümü | bugün
  • edit: iban hesabı zübeyde hanım ilkokulu müdürü "sarper keklik" adına arkadaşlar.
    yardım eli uzatan herkese sonsuz teşekkürler.

edit 2: milliyet haberi.

somalı minik kardeşimiz batuhan lösemi hastası. madenci bir ailenin çocuğu. ailenin maddi durumu yetersiz. çok şükür ki aranan ilik bulunmuş. nakil için uzun bir süre taşınacaklar ve baba da anne de çalışamayacak. nakil süreci ve sonrası için ailenin paraya ihtiyacı var. kaymakamlık izni ile bir kampanya başlatılmış.

yaşam azmiyle dolu 9 yaşındaki somalı batuhan yakalandığı lösemi hastalığı ile 1 yıldır mücadele ediyor. zübeyde hanım ilkokulu 3. sınıf öğrencisi olan batuhan'ın geçtiğimiz 2016 yılı mart ayında ani değişikliğini öğretmeni fark etti. batuhan'ın günden güne zayıfladığını fark edenöğretmeni durumu ailesine bildirdi. önce soma'da bir hastaneye giden aile ardından akhisar, son olarak da manisa celal bayar üniversitesi'nde oğullarına konulan lösemi teşhisiyle yıkıldı.

hayat dolu ve yaşama azmiyle hayata sımsıkı tutunan batuhan 1 yılda gördüğü kemoterapi ve radyo terapi ile uğraşırken diğer yandan da uygun ilik aranıyordu. türkiye genelinde yapılan taramalar sonucunda bir yıl sonra batuhan'a uygun ilik bulundu. antalya'da medical park hastanesi'nde ilik nakli için tedaviye alınan batuhan 18 ocak'ta ameliyata alınarak ilik nakledilecek.

yaşama azmiyle dolu batuhan'ın yeniden sağlığına kavuşması aşamasında giderleri artan ve maden işçisi olan ailenin maddi durumunun da yetersiz olması nedeniyle okul idaresinin girişimleriyle soma kaymakamlığı izniyle yardım kampanyası başlatıldı. bundan sonra da ilik naklinin ardından uzun sürecek tedavi sürecinde aile antalya'da konaklamak zorunda kalacak. haydi yaşama azmiyle dolu olan batuhan'ı hep birlikte yaşatalım!

batuhan'ın yaşam azmine sarıldığı bu süreçte maddi desteklerinizle sizler de yanında olun.

hesap numarası:

halkbank: tr050001200956800001021303

hesap ismi: sarper keklik (zübeyde hanım ilkokulu müdürü)

bu yazıyı lütfen yayalım.

minik batuhan'ın soma yerel gazetesinde haberi.

haluk levent'in batuhan'a desteği.

ekşi galatasaraylılar yardımlaşma sayfası devaperest'in tweet'i.
  • acilen desteklenmesi gereken insanliktir.
  • sözlükte sabahtan akşama kadar boş işlere kafa yoruyoruz. biraz da hayırlı işlerle uğraşıp üstte tutulması gereken başlıktır.

soma faciasında yaşananlar hatrına bu aileyi yalnız bırakmayalım.
  • haydi beyler, hanımlar sizin için çok küçük 5-10 lira gibi meblağlar birikip çığ olur. bu güzel kardeşimizi hayata bağlar.
  • büyümesini umut ettiğim yardımdır. şifa diliyorum.
  • zor olanı uygun iliği bulmaktı, çok şükür bulunmuş. bundan sonrası da çabucak hallolur inşallah.
  • haluk levent'e helal olsun, cidden büyük insan.
  • yardım için herkesin elinden geleni yapması gerekir. saçma sapan, ne idüğü belirsiz vakıf vb. yerlere paraları vermektense gerçekten ihtiyacı olan böyle insanlara vermek lazım. inşaallah kurtulur bu illet hastalıktan yavrucak.
  • 43 günlük bir baba olduğum için az çok biliyorum bir baba olmanın ne demek olduğunu. en azından gün içerisinde iş yerindeyken ne kadar özlediğimi, uyudumu, emdimi, gazını çıkarttımı sorularıyla eşimi darlıyorum telefonda.

bir baba olarak sanırım en son şeydir oğlunun acısını yaşamak. varsa hesaplarınızda 5 lira 10 lira 20 lira gönderin.

1 paket sigara parası olsa bile gönderelim. birlikten kuvvet doğar. o para büyür çok uzaklarda hiç tanımadığınız bir çocuğa hayat olur, annesini babasını hayata bağlar.

lütfen bu çağrıya duyarsız kalmayalım.