şükela:  tümü | bugün
  • bir nesimi şaheseri. toplumun tüm dayatmalarına siktiri çeken sözler de, müzik de vurucudur. ahmet aslan' ın yorumu ise, şahane şahane şahanedir.
    eser;

har içinde biten gonca güle minnet eylemem
    arabi farisi bilmem, dile minnet eylemem
    sırat-i müstakim üzre gözetirim rahimi
    iblisin talim ettiği yola minnet eylemem

bir acaip derde düştüm herkes gider karına
    bugün buldum bugün yerim, hak kerimdir yarına
    zerrece tamahım yoktur şu dünyanın varına
    rizkimi veren huda dir kula minnet eylemem

oy nesimi, can nesimi ol gani mihman iken
    yarın şefaatlarım ahmed-i muhtar iken
    cümlenin rızkını veren ol gani settar iken
    yeryüzünün halifesi hünkara minnet eylemem
  • ahmet aslan'ın yeni albümünün en beğenilen parçalarından biri ve yine kendine müptela etmeyi başardı bu sakallı bizi...
  • veyve milaketu (meleklerin dansı) adlı albümün 4. parçası, tehlikelidir, yanında bünyeye aldıklarınızla etki oranı artar, boşlukta yüz kafası iyi kaplan gücündedir.

(bkz: yüz kafası iyi kaplan gücü)
  • minnet eylemediğin kadar eksiltiğin bir dünyada yaşadığını farkettiren, tekcik kapitalizme özgü paranın veyahut değişim değerinin nelerin yaratılmasına kani olduğunu da anlatan bir deyiş..

siz siz olun 'zerrece tamahım yoktur şu dünyanın varına' demeye devam edenlerden olunuz, ey erenler!
  • yüreğine kurban dedirten ahmet aslan parçası, insan neden bu dünyanın varı için başka bir cana kasteder? neden onu ezer, katleder diye sorduruyor insana...
  • niyedir bilmem bende, sobanın yanına oturmuş gaz lambasının ışığında tütün saran bıyığı pos, parmakları kalın, elleri ve yüzleri gülmekten değil acıdan buruşmuş ve yaşı noğlursa olsun, küreği ve orağı hayatı tutar gibi tutan dayıları hatırlatır..
  • yüzüstü bırakıp gitmiş dostları hatırlatır
  • şura neresiyse oraya koyversinler; atın yolun kenarına, yâr geçtikçe göre beni.

derini soluyorum nesimi:

http://www.youtube.com/watch?v=twud9_dpcou
  • ahmet aslan yorumu gecenin sessizliginde dinlendiginde, biraz da anliyorsaniz karanligi ve de erdemlerini, gundelik hayatiniza dair en ufak bir istahiniz kalmaz..

minnet duymanin ve gundelik hayatin siyasetinin boslugu, gereksizligi ve acikcasi mide bulandiriciligi uzerine

hep olmasi gerektigi gibi aslinda belki, bir kadeh raki icersiniz...

o kadar.
  • halkın dayatmaları karşısında kıyama duran, halık'ın karşısındaysa secdeye varan bir seyyid nesimi sesi. duymak isteyenlere, grup orhun yorumu da dinlenesidir; temiz bir kayıt, güzel ses, güzel saz.