• icraları ile dikkat çeken ritim topluluğu.

musikî aletleri içerisinde vurmalı sazların sesini dinlemeyi severim. bu sazlar arasında ise ortadoğu'da sıkça kullanılan erbane ve kafkasya coğrafyasında revaçta olan doli nam-ı diger koltuk davulunun sesini hassaten beğenirim.

miraz erbane topluluğu, gayet başarılı icraları ile yıllar evvel yapılması gerekeni yapmış ve bu coğrafyaya erbane sesini duyurmaya başlamış. semaha erbanenin ne kadar yakıştığını görmek için gel gönül, dinle(n) hele!

mahir ellerle bülbülâne seslerin kaynaşması ile insanın içine işleyen icralar çıkabiliyormuş ortaya.

konu ritim topluluklarından açılmışken ahura ritim topluluğu'nu anmamak da olmaz(dı).
  • dı bê - hubyar semahı - dem ali yê

gibi üç farklı deyişi tek parça olarak yorumlarını ve

çağrışa çağrışa

urfa semahı'nın yorumunu beğendiğim gruptur.
  • deyişler için özgün yorumlarının yanında eğitim kanadı da olan topluluk.

daha çok görmek ve duymak ne güzel olurdu.
  • müzik evrenseldir dil, din, ırk ayırt etmez diye dusunup internetten buldugum ve severek dinleyip takip ettigim gruptu. "tu" diyorum cunku kendileri bunun tam aksine hareket ediyorlar canli performanslarini dinlemek icin konserlerine gittigimde gordum ki muzikleri idolojik amaçları için propoganda aracı
  • bu geceki izmir konserinin güzel olmasının yanında konsere varto'nun hoşan köyünden pembe fistanı, beyaz oyası ile gelen ikram teyze harikaydı. yaşına rağmen benle halaya durdu, bir halay çekişi vardı ki yanında çok sönük kaldım.
  • izmir’e gelmesini dört gözle bekliyorum.

izlediğim her videoların da insan da bir enstrüman gibi devleşiyor. samimi, sıcak ve eğlenceli bir grup.

umarım izmir’e geldiklerin de gidebilirim.
hesabın var mı? giriş yap