• 5 aralık'ta abd'de paramount home video tarafından 'mission impossible-the complete first season (1966)' adıyla ve 50$'dan dvd set olarak piyasa verilecek olan çocukluk aşkımız.
  • ne amaçla yapıldığını anlayamadığım şekilde `görevimiz tehlike` olarak türkçeye çevrilmiş film.
  • bunun müziğine türkçe söz yazılsa, nakarat kısmı "teneke teneke don don teneke teneke don don" şeklinde olurdu. hem de nasıl güzel olurdu. öyle değil mi haşmet?
  • kardeşimle beraber hep a takımıyla karşılaştırmasını yaptıgımız dizi.

ben görevimiz tehlikeciydim o da a takımı'cı. a takımından bir tek murdock'un* biey denen ayaklı kuyumcular çarşısıyka dalga geçmesi artı puan kazandiriyordu a takımına. onun dışında görevimiz tehlike her yönden basıyordu..

mak gayvır ile magnum denen dizileri ise çok denememe ragmen begenip takip edememiştim bi türlü.
  • bu dizi ile ilgili hiç unutamadığım bir sahne şöyledir:

bunlar dünyadaki tüm görevleri bitirmiş ve sıra uzaya gelmiştir. gruptan siyah saçlı kadın olanı ve bir başkasını uzay aracıyla uzaya gönderirler.* uzay mekigindeki kötü bir kişi tam kadın ajan mekiğin dışında birşeyle uğraşıyorken tekme atarak uzay boşluğuna doğru yollar.

kadın sonsuza dek mekikten ve dünyadan uzaklaşacak şekilde yavaş yavaş hareket etmeye başlar. 0,5 saniye süren panikten sonra nefes aldığı hortumu bıçak ile keserek ve havayı arkasından egzost gibi püskürterek mekiğe geri döner..

izlerken kanım donmuş ve günlerce aklımdan çıkmamıştı. astronot olmaktan o gün vazgeçtim diyebilirim.
  • jim* hakkin rahmetine kavusmustur.
  • satranç turnuvasında bir büyük usta'yı bizimkiler kaçırmıştı. ama usta'nın online olarak satranç oynaması sağlanmıştı. o devir için çok ileri bir teknolijiydi bu. hatta bağlantı kesilmişti de kritik bir hamleyi face kendisi yapmıştı. (hatırlatma)
hesabın var mı? giriş yap