• rus oligarklarla olan karanlık bağlantıları yüzünden moscow mitch olarak anılmaktadır
  • aziz yıldırım'ın amerikalı ikizi olan senatör.
  • 40 yıldır senatosunda olduğu eyaleti (kentucky) sefil bir 3. dünya manzarası çizerken ölmesine beş kala hala siyaset yapmaya çalışan zavallı bir ruh.

bazı insanlar böyle dünyaya iyilik yapmamaya yemin etmiş olarak geliyor, bir süre sonra da başka bir hayatları olmadığı için buraya tutunuyorlar. aslında tutunmama şansı da yok, nedamet getirip aynaya baksa kendisinden tiksinir insan. son demlerinde de kim kendi kendisinden bu kadar nefret etmek ister ki? o yüzden gaza bastıkça basıyor muhtemelen bu tarz karakterler. ama işte gidilen yol kötü olunca, gaza daha çok basmak sonuçta daha da kötü bir miras bırakmak anlamına geliyor. bu satırları okurken aklınıza gelen yerli yabancı bütün nursuz suratsız öfke dolu pis karakterler aynı. hepsinin ortak paydası bu, bırakamamak, sürdürdükçe de daha korkunç bir şeye dönüşmek. geberene kadar herkese çektirmek...

kendisi (mcconnell) bir dönemin (reagan sonrası amerika ve cumhuriyetçi sağ -hatta aşırı sağ- ) oldukça etkili, dolayısıyla da korkunç bir karakteri olarak, tam bir yeşilçam kötüsü olarak çok hatırlanacak ileride kitaplarda, belgesellerde.
  • varligindan haberdar oldugum en kotu niyetli insanlardan birisi. cok net.
  • dede durmuş resmen. geçtiğimiz aylarda düşüp hastanelik olmuştu onun etkisi sanırım. cumhuriyetçiler biden üzerinden çok dalga geçip yaşlılığını siyaseten kullanıyorlardı. kınamayacaksın işte öyle.
  • demokratik ülkelerde bir şekilde güç elde etmiş en kötü insanlardan birisi.
    geriye bıraktığı miras inanılacak gibi değil.

melih gökçek'ten bile daha az seviliyor sanırım.
  • duz ucuncu sinif hollivud film kotusu bu herif, tip, durus, ses tonu, tabansizlik, yavsaklik hepsi var. gercek bi karakter olamayacak kadar absurd bi adam. ve evet cumhuriyetci partinin senatodaki lideri. yavsak demis miydim? yavsak evet.
  • ben ne yaptıysam gvand old pavty için yaptım!
  • cocaine mitch olarak bilinen hakkaten her gordugumde aziz yildirim sandigim adam. arkada abd bayragi olmasa aslinda lakabi da uyuyor.
  • basın açıklaması yaparken beyin a*cı*laması geçirmiş sanırım. donup kalmış.

link
hesabın var mı? giriş yap