şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne göz diken tayvanlıların sebep olmuş olduğu rezalettir...

  bir kaç hafta önce kenarda biriktirmiş olduğum 5-10 bin doları değerlendirmek istedim. malum globalleşen, gelişen ve dijitalleşen dünyamızda yatırımlar bile dijitalleşti. dedemiz boğaz gören arsa almamış bari biz kriptoparalara yatırım yapalım da torunlarımız sövmesin mantığı ile tradingviewdan altcoin araştırmaya başladım güzel bir kaç tane proje gözüme çarptı paramı bölerek yatırdım ama aralarından bir tane araştırmadan yatırım yapmış olduğum coin mevcuttu mithril coin işte tam da mesele burada başlıyor...

  dün bu mithril coin denen coin ne imiş ne değil imiş diyerek araştırmak istedim 160 küsür satoşiden almıştım şu an 140 satoşide. bu düşüş dikkatimi çekmişti... grafiğini incelediğimde yılbaşına kadar 200-220 satoşilere fırlayacağından emindim. fakat sitesine girdiğimde büyük bir rezalet ile karşılaştım!!!

  site ilk açılınca gayet güzel görünüyor projede ne kadar mith dolaştığı falan yazıyor biraz aşağı iniyorsun projenin tanıtım videosu var ve biraz daha aşağı indiğinizde işte o zaman film kopuyor rezalet başlıyor distribution bölümünde bir harita göze çarpıyor dedim türkiye'de de temsilciliği var mı acaba? sonuçta güzel bir proje tutacağı belli türkiyem de faydalansın eğer temsilcilik yoksa ben gireyim biraz yatırım yapıp ama o da ne? türkiye haritada yok!!!

  harita <==== sitede kullanılan sözde dünya haritası

  1015' de yokladığımız ganimeti görünce 1071'de girdiğimiz her noktası dedelerimizin kanı ile sulanmış olan bu toprakları bildiğiniz su olarak göstermişler 1 parça toprak görünmüyor. elin suriyesinin toprakları dururken türkiyemizin toprakları ortada yok! o da yetmemiş gibi 1974 senesinde babalarımızın zulme, işkencelere dur diyerek topraklarımıza katmış olduğu yavru vatan kıbrıs'da haritada mevcut değil!

  bu rezalet böyle bitemez yükseleceğinden emin olmama rağmen benim için mithril coin bitmiştir elimde ki her bir mith'i satmış bulunuyorum hem de zararına bu boykota benimle birlikte siz de katılırsanız sevinirim sözlük... kimse bu ülkeyi bölemez!
 • bu harita 5 milyon yıl öncesine ait sanırım. karadeniz henüz su ile dolmamış ve ege adaları da deniz sahanlığından yükselmemiş.
  adamlar korsika'yla sardunya'yı brileştirmiş, hatta japon adalarını da bir araya getirmiş, hawai adaları da su altında...
  vizyon budur işte...
 • adam enayi silkeliyor olum senin haritadaki yerini mi düşünecek :)
 • adam internetten bulduğu vektörel bi dünya haritasını alıp web sitesine koymuş bizim ki de duyar kasıyor burda. he aslanım he ülkenin bölünmez bütünlüğü
 • gayet guze lharitadir, adamlar hic degilse koymus bizi, karadeniz'i unuttular diye cemkirmenin anlami var mi? hatta yunanistan'a gore daha buyuk koymuslar gibi afedersin...

  1015'ler, 1071'ler, yokladigimiz ganimetler havada ucuyor ahahaha..

  (bkz: derdini sikeyim butonu)
 • ya bi gidin allasen. uğraşacak konu mu bulamadınız.

  evladım sen akşam ne yedin veya bu akşama yiyecek yemeğin var mı onu düşün.

  kaldı ki grafik anlatımlarda, anlatımın sembolik olması yeterlidir. amacına ulaşması ve senin bir dünya haritasına baktığını anlaman önemlidir. yoksa yok karadeniz'i almamış, yok bizi çizmemiş önemli mi(kıbrıs da hiç yok ne yapalım şimdi; yunanlı kardeşlerle birleşip danaya mı girelim).

  ha, derdin adam özür dilesin, bana da sakal çıksın üç beş versin bitkoin mi mitkoin mi özür mahiyetinde diye hayal ettiysen akşamı beklemeden avucunu tuzlayıp yala derim o da başka.
 • benzer bir rezaleti ea sport's da yapmıştı.

  (bkz: ea sports'un skandal türkiye haritası)
 • convert to vector rezaletidir.