• pelin kaya'ya moda basınında kariyer yolu açmış blog. 3 sene önce marie claire'in moda yazarıyken kendisiyle tanışmıştım, özel olarak takip ettiği tasarımcıların kimler olduğunu sormuştum ama bana couture seviyorum gibisinden kel alaka bir cevap vermişti. vakti zamanında baya bir kişinin başını ağrıtmış sanırım cemiyet hayatından birkaç isim kendisine dava açmıştı çünkü. birkaç ay önce instagram hesabına baktığımda cemiyet hayatından çoğu kişiyle kanka olduğunu gördüm ama. piyasadaki boşluktan iyi faydalanmış, kitlesini erkenden oluşturmuş biri aslında. moda bilgisinin o kadar da takdire şayan olduğunu düşünmüyorum şahsen.
  • dünyanın en politik ,en samimiyetsiz moda yorumcusu.bence çıkarına yakın insanlara ekstra yalakalık yapıyo.yasemin özilhan,aslıhan doğan,rachel araz vb.ünlüler üstlerine çuval da geçirse övgüler yağdırıyor.berfu yenenler e de gereksiz yüklendi replika ayakkabı giydi diye.yalakalık yaptığı ünlüler olmasa kendisi de aynı replikaları giymeyecek sanki.
  • dünyanın en sıkıcı ve beleş hesabı. bir foto koyuyor asla yorum yapmıyor sonra da “siz ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum?”. sen beni takip et o zaman. saçmalığa bak. kimseyi hakkıyla eleştiremeyeceksen girmeseydin bu işlere.
  • ya bazı insanlar ne kadar eğitim alırsa alsın, ne kadar eğitimli ve görgülü insanlarla takılırsa takılsın; çiğlikten, bayağılıktan, vasatlıktan kendilerini kurtaramıyorlar. sosyal medya olmasa ismini bile duymayacağımız, sosyal medyada insanları eleştirmekten başka bir işi olmayan bir kadın. garip gerçekten ya, sana bu yorumları yapma hakkını kim veriyor ? bir taraftan da kadın haklarını savunacak kadar iki yüzlü olmayı nasıl başarıyorsun ?
  • hesabı çalındı. hemen geri alamazsa çok fena ifşalar gelecek gibi duruyor. her güzel şeyin bir sonu vardır pelin. öyle türkiyenin en pahalı otellerinde hikayeler, en uçuk markalardan pr paketleri şunlar bunlar.. bu ışıltılı ama içi boş hayatının da birilerine batması normal değil mi sence de? nihayetinde bir love it yazacaksın, bir pelin soruyor diye kendi yorum yapmak istemediklerini de takipçilerine yıkacaksın diye, bu kadar imkan ve imtiyazın insanları rahatsız etmeyeceğini düşünmemiştin umarım.

edit: hesabını geri almış. 2 ifşa görecektik be aamaaaan
  • sosyetedeki kankilerine yaranmaya çalışmak dışında elle tutulur bi işi olmayan kadın dusmani sözde moda yazari. modadan ortalama bi kadın kadar anliyor cok farklı bir gözü yok yani. klasik zarif şeyleri beğeniyor, beğenmediklerini söyleyemiyor bile en iyi ihtimalle baskasiyla yanyana getirip takipcilerini salıyor ustune. modanin sosyetenin bu kadar içine girmisken ya biraz yediklerine dikkat et ya da siyah giymekten vazgec de senin de tarzını görelim pelin. boyle kaçak dövüş olmaz sen de sosyete oldun sayilir siyah bol elbiselerı kaldırıp atman gerekmez mi artik?
  • herkesi takip edeceğime bunu takip edeyim de ünlü enflasyonu olmasın hesabımda diye takip ediyordum. pr adı altında, influenserlık adı altında saçma sapan şeyleri de övüyordu. neyse, diyip geçiyordum ama geçenlerde can yaman paylaşınca bir sinirlerim zıpladı.

yahu bu adam birkaç ay önce eski partnerlerine neler söyledi, yabancı bir kanalda soru soran kıza herkesin gözü önünde neler dedi bi dünya rezillik çıktı, durulmadı ve ardı ardına bir sürü pot kırdı çıkıp özür bile dilemedi. her şeyi geçtim, tüm söylemleri kadınları aşağılayıcıydı. bir kadın olarak hiç mi rahatsız olmaz insan? böyle böyle rahatsız olduğumuz şeylerin yanlarına kalmasına müsaade etmek bir nevi çanak tutmaktır.
    sorun kadının şişko, çirkin ve samimiyetsiz olması değil, kadını fiziken vuracak değilim o bunun üstünden para kazansa da. sorun, apaçık bomboş biri olması. booonnnn boşşşşşşş (bir kere ilan vermiş şu kadar dil bilen, şu kadar şöyle yapmış bilmem ne yapmış birini asistan arıyordu. ya öyle bir cv'ye sahip olsam senin mi yanında çalışırım tövbe allahım ya. yabancı siteleri translate ile çevirmek neyine yetmiyor)
  • ne hikmetse youtube kanalına çıkan tüm konuklarına ‘tarzını en beğendiğiz türk kadını kim’ diye soruyor tüm konukları her seferinde tek bir isim söylüyor, yasemin özilhan. böyle böyle yasemin özilhan’ın en iyi pr çalışmasını gerçekleştiriyor. kendisini hiç şık ve modern göremiyoruz ama herkesi çekinmeden eleştirebiliyor. kendisiyle barışık olmadığı için bir de üzerine kilolarından dolayı büyük bir aşağılık kompleksine sahip olduğunu düşündüğüm için kendisine aynada bakmayıp çekinmeden herkesi eleştiriyor. neyse yasemin özilhanı övüp meghan markle, gigi hadid gibi isimleri kötülemeye devam etsin.
  • yaptığı yorumlarda objektiflikten uzak duruşunu gözlemledikten sonra takipten çıkmıştım zaten. bugün ki gündem olan olayda da bu kadını hala kim neden takip ediyor ki diye düşünmeden edemedim.

moda anlayışı vasat ayrıca tek işi torpili düşük insanları yererek eleştirmek olan, çok zengin ve nüfuzlu insanları ise eleştirmeye çekinerek yorumu takipçilerine bırakıp köşeye çekilen tatlı su kurnazı.

milyonlarca takipçi sahibi olmak, marka eventlerinde boy göstermek ya da o eventlere davet edilmek sizi güçlü ve saygın biri yapmaz pelin hanım. siz ve sizin gibiler sosyal medya çöplüğünün birer figürlerisiniz sadece, fazlası değil. sahip olduğunuz eğitim seviyesine yaraşır bir ağırlığınız ve modaya dair objektif ve yerinde yorumlarınız olsa idi adınız bir markaya bile evrilebilirdi.
  • hayatı reklam olmuş pelin kaya nın instagram hesabı. yanında #reklam #işbirliği olmayan hiçbir paylaşımı yok. allahtan instagram bu şartı koydu da kimin ne mal olduğunu anladık. kendi markalar deryasında yüzerken çok beğendim, çok kaliteli diye millete lcw elbise kakalıyordu ya o aralar takibi bıraktım. samimiyetsiz, iki yüzlü dünyada samimiyetsiz bir kadın işte.
hesabın var mı? giriş yap