• cekmekoy'de cavusbasi yolunda, ozel yapim bir binada yeralan super luks okuldur. japon satranc hocasi mi istersin, pilates mi istersin, yabanci bir gruptan transfer muzik ogretmeni mi istersin; hepsi var; ama fiyatlar da ona gore. bolgenin en pahali üç okulundan biridir. ıcinde kantin yoktur ki hu super birseydir. binada jammer vardir, hicbir sekilde cep telefonu calismaz. bina ormanin icinde ve ahsap dis cephelidir, ozellikle boyasizdir, enteresandir. hersey dort dortluk gorunse de 4 yasinda bile olmayan bir cocukla basa cikamayip, "siz en iyisi baska okula gonderin" tarzi bir yaklasim yuzunden cok elestiriye maruz kalmistir.
  • istisnasız her sabah öğrencisini bekleyen, telefon açan, bırakıp gidemeyen sabırlı servis şoförüne sahip okul. şu anda liseye giden öğrencisine servis saatinde hazır olmayı 3 yıldır ögretememiş, o servis şoförüne de maksimum bekleme süren şudur, sonrasında almadan gidebilirsin cesaretini verememiştir.
  • burasi aslinda cok daha dolu daha fazla elestiri iceren gercekten okuyani irrite edecek anilar dolu bir baslik idi. hatta benim yazdigim entryi bile yakinimi isinden kovmak tehdidiyle sildirmis, sonra da kovmuslardi. o gunden bu yana yesllendirip soran her sozlukcuye nelerle karsilasabileceklerini anlattim, asagiya da 3 yil once tehdit edilerek sildigim entrymi birakiyorum.

yine parasini basip sildirene kadar dursun:

beni bilen bilir onca yıldır annedir, bebektir, çocuktur bu tip işlerin içindeyim ve bundan da epey memnunum. hayatım bu yani.

bir süre eğitim sektörünü de yakından gözlemleme şansım oldu ki evvela öğretmen arkadaşlara bu okul hakkında "aman diyeyim" notu düşmek isterim. eğer ki istediğiniz şey genç dimağlara biraz olsun fayda olmaksa bu okulda işiniz yok. çünkü burası gündüz bakım evinden farksız bir kurum.

önceki entrylere referans vermek gibi olmasın, sahiden de profesyonellikten zerre nasibini almamış bir gündüz bakım evidir. örn tek iletişim kanalları whatsapptır. her hafta programınız değiştirilir ve bu size whatsapp üzerinden bildirilir bazen de "ya denk gelemedik ki söyleyeyim" gibi bir sebepten dünyadan haberiniz olmaz. bir sınıfın dersine girmek üzeresiniz, bir gün önceden planınızı yaptınız, materyallerinizi hazırladınız ve kalkıp sınıfa yürüyorken programınız değiştirilir.

ya da farklı yayınevlerinin kitaplarından sayfaları okul bünyesinde birleştirip fotokopiyle çoğaltarak üzerine modafen logosu koymakta zerre mahsur görmezler.

ayrıca artık bir ilkokul değil liseye kadar devam eden bir kurum(!)

ebeveyn arkadaşlarım siz bir çocuğu okula yazdırırken beklentiniz nedir bilemem ama bu okulun kütüphanesi yok. hadi canım demeyin vallahi yok! ha müthiş geniş bir kampüs alanı, göz alıcı bir kafeteryası var. ama lise 3 sınıf öğrencisi bir kompozisyon nasıl yazılır bilemez. çünkü öğretilmemiştir.

bu tip antiprofesyonelliklerine eleştiri getirdiğiniz zamansa aldığınız yanıtın zihniyeti 3. havaalanımız yapıldığı için almanya'nın bizi kıskandığına inanan zihniyetle aynıdır. bir hayal dünyası, bir inkar ve savunma için saldırı düzeni...

milli duygularınızdan, inançtan, gelecek nesilden bahsederken, fabrikatör babalarının parasıyla ömür boyu sefa sürecek bomboş kafalar mezun edecek, bir çocuğun dahi hayatına dokunamadan "okulum" diye var olacak kurumdur.

yazıklar olsun.
  • profesyonellikle uzaktan yakından ilgisi olmayan burada çalışanlar nasıl bunlara göz yumuyor dediğim sahibinin psikolojik sorunları olduğuna emin olduğum okul. kaç kaç
hesabın var mı? giriş yap