şükela:  tümü | bugün
  • motorun özgürlük temsili olduğuna inanmayanların en az 1 defa gerçekleştirmesi gereken eylemdir. insanda "resmen uçuyorum?" hissi uyandırır.

uzun yıllardır motor hayalim vardı ve bir ay önce bu hayalimi gerçekleştirip bi xmax aldım. bugün halı yıkandığı için kayganlaşan asfalt yüzünden motor altımdan uçup gitti. şükür bende çizikler dışında sıkıntı yok ama motor fena dağıldı.
    şimdi asıl soruya geliyorum. ben motoru daha dün quick sigortaya kaskolatmıştım, tam 1 gün sonra kaza yaptım. kasko firması açısından sorun yaşanır mı? böyle durumlarda ne yapılıyor acaba?

edit: korktuğum olmadı aradım ve sağolsunlar benim işi çözdüler. hayatta ilk defa bir işten karlı çıktım çok mesudum dadı.
  • dün akşam saatlerinde ikincisini gerçekleştirdiğim eylem, ne yazık ki tahliye yolundan çıkan elektrikli motordaki bir gence ana yolda giden ben çarpmamak için motoru altımdan kaydırdım ve ufak tefek çiziklerle atlattım üzerimde full ekipman olması ise büyük oranda hasar almamı engelledi. karşımdaki şahsın ne ruhsat ne ehliyeti olmamasıda trafik denetiminin ne halde olduğunun küçük basit bir örneğidir.
    umarım kimsenin başına gelmez ve aldığınız ekipmanların aksesuar olmadığını öğrenmek zorunda kalmassınız. ekipmansız ne olursa olsun en kısa mesafede bile giymenin ne derece önemli olduğunu bir kez daha gördüm.
  • dün sabah iş yerine giderken başıma gelen hadise. 3 şeritli yolun orta şeridinde yaklaşık 60-70 km hızla seyir halinde iken yaklaşmakta olan ambulansı farkedip hızımı düşürerek sağ şeride geçmek istedim. tam sağ şeride geçtim derken 2 araç önümde seyreden otomobil sürücüsü "muhtemelen o ayna kontrolü yaptıktan sonra ben şeride girdim" orta şeritten en sağa doğru hızlı bir manevra yaptı. niyeti tabii ki de ambulansa yol vermekti ama o sırada oradan geçtiğimi farketmedi. matrix reloaded'da trinity'nin otobanda el frenini çekip arabayı 180 çevirmesi ile eşdeğer bir hareketti. evet tam olarak buydu diyebilirim, yani kaş yapıyım derken göz çıkardı. aracı, yolun en sağına doğru giderken görünce kanım dondu, çünkü çarpışmamız kaçınılmazdı artık. otomobilin sağ göbeğine girmektense mümkün olduğunca motoru sağa kaçırıp en hafif şekilde kurtarıyım dedim ama tam yollarımızın kesiştiği noktada sol taraftan bacağımın olduğu kısma vurdu. vurmasıyla beraber ben uçup kafamın üzerine sonrada sağ kalçamın üzerine düştüm ve 2-3 kez yuvarlandım. elimde eldiven, bacağımda jeans üzerimde kot mont ve kaskım vardı. kaskın sağ tarafındaki vizör bağlantıları ve arka rüzgarlığı parçalandı. kalçamın sağında ve aşağısında sıcaklık hissettim. biraz doğrulup bacaklarımı kollarımı kontrol ettim, uzuvlarım yerindeydi. etraftan gelen bağlık çığlık sakın kalkma nidalarıyla beraber ayağa kalktım, otomobil sürücüsü yanıma geldi nasıl olduğumu sordu, hiçbir tartışma yaşanmadı. süratli şekilde şerit değiştirdiğim için nerdeyse hiçbirşey söylemedim, motordaki hasara ve otomobildeki hasara baktım. araç muhtemelen sağ ön tekeri ile bana vurduğu için hiçbir hasar almamıştı ama motorun sol tarafındaki koruma demirleri eğilmiş vites yamulmuş benzin deposu çökmüş ve ayak koyma yerleri sakız olmuştu. otomobil sürücüsü ile tartışmaya girmeden motoru doğrulttum 2-3 dakika kendisine gelmesini bekledim ve binip yamuk vites pedalı ile bir şekilde yoluma devam ettim. eğer koruma demiri olmasaydı şuan sol bacağım olmayabilirdi. bu gerçekten şakası yapılacak birşey değil, 10 senedir trafikte olan biriyim ve motorsikletle yaptığım ilk kazam. hiçbir araba kazasına benzemiyor, first person kameradan kendinizi uçarken ve yuvarlanırken görüyorsunuz. nerenize ne olduğuna dair hiçbir fikriniz yok. çok berbat bir durum ve bir anda aniden oluveriyor. xmax vb bir motorsikletle aynı kazayı yapsaydım kesin ölmüştüm diyebilirim. şuan sadece sağ kalçamda morluklar ve şişlikler, sol bacağımda sıyrıklar omzumda sıyrıklar var. bir de kaslarımı sıktığım için çok hareket edemiyorum. yani çok ucuz atlattım.
  • gemis olsun, verilmis sadakan varmis.
  • dün akşam yaşadığım. allah kimsenin başına vermesin, sıkıntılı bir olay.