• muammer bilgiç; kış günü açmış bir bahar çiçeği gibi etrafina umut saçar, orayı güzelleştirir ve ömrünün kısa olacağını bilmesine rağmen kendi doğrularını evrensel doğrularla destekleyip mücadelesinden vazgeçmez. muhakkak ki seçimlerden sonra hoş bir koku kalacaktır gectiği yerlerde. umarım edindiği tecrübeleri yaziya dökerek milli bir kurtuluşun peşinde koşanlara ilham verir.
  • video

şöyle bir esaslı okkalı gerçekleri savuran bir konuşmasına denk geldiğim, saadet partisi ordu milletvekili adayı. böyle adamlar şart.
  • leyla'ya mektup
    ben senin kapitalist piyasa koşullarına teslim olmana üzülürüm leyla,
    “böyle gelmiş böyle gider” demene üzülürüm,
    emek hırsızlığı ile servetine servet katanlara tav olmana üzülürüm…
    ben senin haksızlıklar karşısında kozmetik tutkuna üzülürüm leyla,
    alnı secdeden kalkmayan adamların döktüğü kana ortak olmana üzülürüm,
    ekran karşısında her dizide başrol konforuna üzülürüm…
    ben senin cinayetleri kategorize etmene üzülürüm leyla,
    gökyüzünün ötekisi yok ki leyla, acının ötekisi olsun,
    çocuk gazze'de de çocuktur, cizre'de de leyla…
    ben senin kendi zalimini kendi elinle seçmene üzülürüm leyla,
    kanlı elleri tutanları kendinden olunca aklamana üzülürüm,
    toprağa savaş eken beyazların ülkesine tutkuna üzülürüm…
    ben senin çok katlı beton aşkına üzülürüm leyla,
    taşın bir hafızası olduğunu, toprağın kokusunu, çayır çimeni unutmana üzülürüm,
    asfalta ekmek banma çabana üzülürüm…
    ben senin çocuklara dört duvar arasında bulut çizdirmene üzülürüm leyla,
    başını kaldırıp gökyüzüne bakabilecekken hep tavan görmene üzülürüm,
    güneş’in batışını bir nemrut akşamına tehir etmene üzülürüm…
    ben senin beni anlayıp da yine de barkodların tanrısına teslim olmana üzülürüm leyla,
    hılfül füdul okuyup washington'la, tel-aviv'le, brüksel'le, kopenhag'la, cenevre'yle sözleşmene üzülürüm,
    bombardıman uçaklarına ev sahipliği yapmana üzülürüm..
    ben senin beni anlayıp da baraj hesabı yapmana üzülürüm leyla,
    küçücük bir çocuk bile matematik bilir de yine de annesini sever,
    hakikati yüzdelik dilimlerde aramana üzülürüm…
    ben senin, “dünyayı güzellik kurtaracak” sözünü duyduğunda ayna karşısına geçmene üzülürüm leyla,
    güzellik kalptedir,
    güzellik yeni bir dünya için sarfedilen emektedir…
    tüm kalbimle sana diyorum ki,
    “dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey” leyla…
    muammer bilgiç
    kalbi ve kanadı kırıkların milletvekili adayı
  • yerel bir kanalda denk geldiğimde biraz gözüme çarptı. konuşması ara ara ana konudan sapıyor. kısaca ilk ve son cümleleri dinlenirse anlatmak istediği anlaşılabilir. şu an ılımlı islam rolünde ve her konuya hoşgörülü yaklaşıyor gibi ama sonunda neye dönüşeceği belli.
    kendisine önerim daha net ve somut kanıt içeren cevaplar vererek muhalefet edebilir ise siyasette yükselebilir.
  • milli görüşçüdür. insan haklarının çakma değil harbi savunucusudur. özgürlükçülüğüyle çoğu solcuyum diyenleri cebinden çıkarır. cihangir'in starbucks müdavimi sözde sermaye karşıtı sosyalistleri gibi azınlık haklarından bahsederken bol “ama”lı cümleler kurmaz. nettir. kendi için istediğini kardeş dediği için de ister. merttir.

seviliyorsun muammer abi.
  • saadet partisi içinde durmakla birlikte milli görüş fikir ve idealleri ile uzaktan yakından alakası yoktur. partide aktif görev alanlar arasında en seküler, sola en yakın isimdir. müthiş hdp ve sosyalizm sempatisi vardır. muhattabı sosyalist, deist, marksist ya da hdpli ise hoşgörüsüne, tevazusuna hayran kalırsınız fakat muhattap milli görüşçü, dindar ya da önce ahlak ve maneviyat diyen biri ise küçümser, sahte tevazusu kaybolur, kibrine ve hakaretlerine şaşırırsınız. ihsan eliaçık'ın milli görüş metaversindeki halidir. müthiş bir antipatisi hatta nefreti vardır dindar insanlara ve bilhassa partideki mütedeyyin kesime. vasfı, donanımı ne derseniz sanıyorum biyoloji okumuş, ihsan eliaçıktan bozma bir hitabeti, sosyalizm sosu ile bulanmış tevazu görünümü ile gizlediği kibri, bir de 2 tane vasat altı kitabı vardır. şu sıralar hdp fedaisi bir teyze ile birlikte dindar insanların bağışlarıyla ayakta duran tv5'de program yapmaktadır.
  • yeni milli görüşçüler açılım yaptıktan sonra islam düşmanlığına da başladır.
  • az evvel sözcüde haberini okuyup incelediğim şahsiyet.
    deniz içindeki ilgi çekme çekimi pek sempatik değil ama dikkat çekici olmuş.

leylaya mektup dizelerini kendi yazdıysa hakikaten çok başarılı buldum.

duygularıma tercüman olmuş resmen. saadet partisi ne alaka böyle bir insana anlamış değilim. ya bu adamın ufku çok geniş, ya da sağ gösterip sol vuracak.
  • bu seçimin bana kazandırdığı güzel insanlardan biri. kitabını da en kısa sürede okumayı düşünüyorum.
    (bkz: allah'ını seven defanstan ayrılmasın)
  • iyidir. hoştur. sıradışıdır. söylemleri hep "en islami, en antikapitalist, en antisiyonist, en, en, en ,en benim (biziz) " havasındadır lakin tavır, davranış ve tweet lerinde acayip bir ego ( nefs ) sezinliyorum ( yanılıyor da olabilirim ). kendisini tanımam etmem. eğer buraları okuyorsa " ben söylemlerimle her bi kimselere ayar veriyorum, müslüman bir kardeşimde bana küçük bir uyarı yapmış " der belki. allah selametini versin.
hesabın var mı? giriş yap