• ne kadar güzel insanmış. çocukların mutluluğu beni ağlattı. uzun zamandır mutluluktan gözümden yaş dökülmemişti, teşekkürler başkan.
  • mersin'in erdemli ilçesinin belediye başkanıdır.

1961 erdemli doğumlu. ilk ve orta öğrenimini erdemli’de tamamlayan mükerrem tollu, anadolu üniversitesi, işletme fakültesinden mezun oldu. 1985 senesinde türk ticaret bankasında çalışma hayatına başlayan tollu, aynı sene içerisinde erdemli belediyesinde temizlik işleri müdürü olarak çalışmaya başladı. 2004 senesine kadar erdemli belediyesinde, temizlik, hal, hesap işleri ve yazı işleri müdürlüklerinde bulundu.

2004 senesinden sonra önce ayaş ve kargıpınarı belediyelerinde idarecilik görevlerinde bulunan mükerrem tollu, son olarak mersin toroslar belediyesinde idari ve mali işlerden sorumlu belediye başkan yardımcılığı yapmıştır.

29 mart 2009 mahalli idareler ve yerel seçimler sonucunda erdemli belediye başkanı seçilen mükerrem tollu, biri kız diğeri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

kaynak

ayrıca kendisi on numara bir insandır.

kendisine on numara insan demiştim ama şu son seçim döneminde yaptığı hareketler kendisine hiç yakışmamıştır.
  • burada çocuklara kar getirdiği için yere göğe sığdırılamamış ama kendisi spamcı belediye başkanıdır. yıllardır söverek çıkar beni listeden dememe rağmen ısrarla telefonuma mhp program mesajı, cuma ve belirli günler mesajı atıp duruyor. numaramı buna satan gürgençlerin ve mükerrem tolu'nun allah belasını versin çoluğundan çocuğundan çıksın.
  • benim gibi hangi partidenmiş diye merak edenler için amme hizmeti: cevap mhp imiş.
  • şimdiye kadar adını duymamıştım, ta ki sözlükte çocukları gülümsetmek için yaptığı iyiliği okuyana kadar.

(bkz: cocuklar icin okula kar getiren belediye baskani)

gözlerim doldu, dünyaya böyle iyi insanlar da lazım.
  • seks kasedi ortalıkta dolanan cumhur ittifakı erdemli belediye başkanı ve bu seçim için yine mhp'den başkan adayı. kendisi görüntülerin montaj olduğunu iddia etmektedir.

birkaç gün öncesinde de ilçede kendisine oy vermeyeceğini söyleyen bir kişiyi darp ettiği söylentileri vardır.

bahse konu ilçede bu sene seçim yarışı çok gergin.
  • biz kendisinden 2020 yılı için söz verip hala yerine getirmediği doğalgaz için adım beklerken, kendisi kaldırım taşını boyamasının reklamını yapıyor.

sene olmuş 2021'in ortası, adamın aklı hala kaldırım taşı boyamakta. doğalgaz nerede?
  • çocukları sevindirmesi adına okulun bahçesine bir kamyon kar getiren, yaptığı incelikle gündem olmuş erdemli (mersin) ilçesi başkanı.

tebrik edilesi başkan, ne güzel umarım herkes duyar.
  • güzel insanmış.
hesabın var mı? giriş yap