• aylar sonra ilk kez dun tweetledi, adeta gunes acti ortalik senlendi. cok ozlemisiz be abi \0/
  • öyle böyle değil hakikaten müthiş bir yazardır.
  • bakış açısına, üslubuna, kelimeleri bir araya getirmedeki becerisine ve en önemlisi zekasına saygı duyduğum güzel insan..
  • düşünüş tarzını çok sevdiğim, zeki, ince, zarif, son istanbul beyefendilerinden. abartmıyorum. hatta bu saydıklarımdan daha da fazlasıdır. seveni çoktur. dahası, anlayanı da çoktur. bu vahşi dünyada böyle iyi kalp, böyle yaratıcı beyin ve böyle hassas ruhun tek bir kişide bulunması o kadar zor ki...

sevim gözay'ın vefatından sonra bir yas sürecine girdi. neredeyse 6 ayı geçti, henüz sosyal medyaya geri dönmedi. twitter'dan mesaj attım, yanıt gelmedi. merak ediyorum kendisini. umarım biraz daha toparlayabilmiştir. son çare buraya yazmak istedim. kendisini tanıyan ya da durumundan haberdar olan biri varsa lütfen yeşillendirsin. sadece biraz daha iyi olduğunu bilmek yeterli.

en kalbî sevgilerimle murat ağabey...

edit: iyi haber. twitter'a döndü. :) oley be.
  • özletiyor cümlelerini. daha sık görmek istiyoruz twitter semalarında.

bir de nasıl zarif...
  • bir yerlerde yazmasını sabırsızlıkla beklediğim yazardır.

zamanında yazdığı, üç hikayeden oluşan "arayışlar, buluşlar, kayboluşlar" kitabını bir solukta okumuştum. keşke o hep yazsa, biz okusak...
  • yüksek iq, overdose bilgi, kamera sevmeyeni, j gizemi sahibi :) ayni zamanda $ok programini memlekete kazandiranlardan biri olan karizmatik $ahsiyet. severim, sayarım...
  • son iki yıldır kayıplara karışmış olmakla birlikte yeni bir bomba patlatmasını umduğum şahıs. (bkz: fırtınadan önceki sessizlik)
  • stüdyo, netiket, pack shot gibi tv 8 programlarının yaratıcısı ve tv 8 çehre değiştirmeden önceki metin yazarı. pack shot ve stüdyoyu dikkatle takip edenler programın zamanındaki sunucuları sevim gözay ve güneş tulgadaki şaşırtıcı benzerliği irdeleyebilirler. ekrana karşı donuk ve kendi çapında seksi olmaya çalışan bakışlar, cafcaflı lakırdılar, yırtık dondan çıkan vurgular, sayamayacağım mimikler, jestler sanırım murat aykulun eseri. stüdyoyu sevim gözaydan sonra sunan tuğba karatmanlının da aynı forma girmesi beni bu düşüncelere zerk etmiştir.

ayrıca (bkz: murat j aykul)
  • önceleri sinema dergisinin yazı işleri müdürü olarak görev yapmakta olan kişidir ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap