mortello

  • azimli
  • tadına doyum olmaz (755)
  • 1367
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 ay önce

misafire görünmeden odadan mutfağa ulaşabilmek

mutfaktan içeri girmek kolay ama çıkmak ziyadesiyle güçtür.

mutfağa girmenin en kolay yolu, mutfak ile bulunduğunuz kapı ağzını birbirine bağlayan muhtemel boşluğu tek hamlede ceylan gibi sekerek veya hızlıca yürüyerek geçmektir. bu durumda misafir hanımlar - altın günüdür çünkü o gün - sizi ya görmez ya da bi kedi gördüm sanki haline gark olurlar. tabağı en hızlı biçimde pasta börekle doldurduktan sonra işin zorlu kısmı başlar işte.

geri dönerken zıplayış yapamazsınız, zira börekler çörekler yerlere saçılabilir. ikinci seçenek olan hızlı yürüyüş ise dikey bir doğrultuda yapılacağı ve elinizdeki tabak yüzünden nispeten yavaş olacağından - aynı risk - görülme olasılığınızı arttırır ayrıca görülürseniz ayıp olur. ne yapacağınıza karar vermeye çalışırken mutfakta çok beklerseniz misafir hanımlardan biri annenizle birlikte mutfağa gelebilir, işte o zaman tam yakalanırsınız.

bu şartlar altında yapılabilecek en iyi şey, mutfaktan tabakla yavaşça çıktıktan sonra bir yarım dönüşle vücudunuzun yönünü misafirlerin aksi istikametine çevirip yengeç adımlarıyla yürümektir. bu anda bakışlarınızı duvardaki herhangi bir objeye kilitlemek - takvim, duvar saati, ayakkabılık, böcek* v.b. - ve tabağı göstermemek esastır. hız da çok önemli, ne kaçarcasına hızlı ne de yakalanacak kadar yavaş olmalı. mühim olan sanki misafirleri farketmemiş, hatta orada değilmiş, hatta hatta ben bu evde yaşamıyorum, börek kokusuna geldim intibasını vermektir.

her zamanki gibi eğer içimizden biri görev sırasında yakalanırsa börekle çörekle ilişkisi olduğunu inkar etmeli, paşa paşa herkese görünüp annesinin verdiği tabağa razı olmalıdır.

devamını okuyayım »
20.01.2005 19:41