şükela:  tümü | bugün soru sor
 • buralar bıraktığın gibi... hikâyesi ile kentli orta direk sınıfın, beyaz yakalı işçilerin ruh hallerinde volta atan yazar.
 • iletişim'in yeni filintası.
 • buralar bıraktığın gibi isimli kitabı iletişim'den çıkmış genç yazar. ilk kitabını çok başarılı buldum. emrah serbes'in erken kaybedenler kitabında ortaya çıkan mahir ünsal eriş ve alper canıgüz gibi isimler tarafından devam ettirilen bir tını var bence edebiyatta, uğurlu da bu tınıyı hoş bir şekilde yedirmiş öykülerine..

  "tuğla binalara vuran akşam güneşinde canımı acıtan bir şeyler var. sanki gençliğin hakkını verememişim gibi. başladığım her işi yarım bırakmanın, inandığım şeylere bir kulp takıp sorumluluktan sıvışmanın, sonunda bilmeyip yapanların arasında kaybolmanın ince sızısı"
 • ilk kez bir arkadaşım kitap yazdığından koştum heyecanla aldım, gururla okudum. arkasından telefonla murat'la konuştuğumuzda kendimi kitaptan bir şeylerden bahsetmek konusunda tutamadığımı farkettim. yazarın reklamını yazara yaptım. o denli sevdim. onda hep bir şeyler vardı, kesin bir şey olacak bu çocuk denilenlerdendi, bekleneni aştı. sakince sıyrıldı, sessizce koştu.

  baharin ve gencligimin avuclarimdan kayip gittigi gunlerdi. balkondan disariya baktigimda dogayi ve insanlari kusatan bugulu heyecani fark ediyor, kafayi yiyecek gibi oluyordum. butun dunya agzima bir emzik dayayip gizlice dugune gitmisti sanki. ben de kundakta beyaz bezlerle sıkı sıkı sarmalanmis, zihnimde belli belirsiz bir meme hayaliyle, ama hicbir yere kipirdayamadan aglayip duruyordum. (ah vakitsiz uyanan bebek, su dunyada yalnizligi senden iyi kim bilebilir?)

  hemen alın, zaten birkaç saate okuyup bitirmiş olacaksınız.
 • geçen yaz odtü'de otostop çektiğim bir vakit beni alıp kızılay'a kadar bırakmış yazar. yolda sohbet etmiştik havadan sudan edebiyattan, kitabım çıkacak demişti. buralar bıraktığın gibi çok güzel bir kitap olmuş, devamını bekliyoruz.
 • kendisi ile askerde tanışma şansına eriştiğim, kibar, iletişimi ve dili kuvvetli, kendisine bayağı bir vefasızlık ettiğim ve tadından yenmeyecek öyküler yazan arkadaşımdır. tam bir ankaralıdır aynı zamanda. buralar bıraktığın gibi murat uğurlu.
 • iletişim'in resimli türkçe edebiyat takvimindeki "gaz kaçağı" öyküsüyle tanıştığım (hemşerim imiş) yazar. öyküyü çok beğendiğimi bu yolla paylaşmak istedim. selamlar.