• depresyon belirtisidir.
  • bazı balık burcu şahısların muhteşem sandıkları olgu.
  • fazla anime izlemiş birinin davranışı olması muhtemeldir. malum çoğu animede böyle karakterler mevcuttur, aynı zamanda havalıdır bu karakterler, bu yüzden de insanlar onlara benzemeye yatkınlık duyarlar.
  • sanırım çevresindeki insanların sürekli olarak ilgisini üzerinde hissetmek istiyor olabilirler.
  • bir devrin populer gencligi (bkz: emo)
  • mutsuz olmaktan da hoşlanılıyor. hüzünlü müzikler açıp dinlemek falan bazen terapi gibi geliyor.
  • ilgi çekmeye çalışmaktır, psikolojik rahatsızlıklara işaret eder. bir de mutsuzluğunu kabullenen, sürekli mutlu olmak zorunda hisseden insanların sahte mutluluklarının getirdiği mutsuzluğa sahip olmadığı için vicdani olarak rahat hissetmekten hoşlanan insan vardır. ilki ilgi çekmek, ikincisi ise varoluş sancılarını dindirmek ister. ikisini de dene, kararını ver.
  • yetersiz insanlar köpekler gibidir, bir yerden mama geldiğini keşfederlerse o mamanın tekrarlanması için one trick pony e dönüşürler. basit edebiyat (dram suratlar diyorum ben buna) bu nedenle çok popülerdir. hele bizim gibi arabesk insanların arasında.

elbet zaman geçtikçe bu kültürden kurtulacaksınız; çocuklarınız, torunlarınız falan modernleşecek. yeterli-yararlı insanlar olmayı, karakterli olmayı öğrenecekler falan filan. toksiklik yapmıyorum o yüzden.
  • bunlara pirim vermeyin ya artik. herkes kaybedenler klubu gibi amk bir de koltuk atlarinda boyle ot kafka vs tarzi dergi aliyolar, hem her gece whiskey iciyon hem de senden buyuk kaybeden yok. lan bari birakin fakirler kaybetmenin ekmegini yesin, ona da cokmeyin.
hesabın var mı? giriş yap