• trt1'de konuşan ilâhiyatçı prof. dr. mustafa aşkar:

- insan namaz kılmak için yaratılmıştır.
    - hayvanlar namaz kılmaz.
    - öyleyse namaz kılmayan insanlar hayvandır.

(bkz: aristo mantığı)
  • rakiyi sadece insan iciyor, ben diyeyim o zaman raki icmeyen hayvandir, agir gelmesin
  • gayet normal bir laf, bunda şaşıracak bir şey yok. islamcıya özgürlük verirsen sana hayvan der. çünkü inandığı kitapta öyle geçiyor.

eskiden asker korkusundan sesini çıkaramayan adamlar şimdi kimden korkacak? asker gidince her şey düzelecek diyen pembe götlü liberallerden mi? islamcılıkla hiçbir sorunu olmayan halkların dalyarak partisinden mi? vesayet kalkınca şaha halkan sivil siyasetten mi? siyasal islam'ı ortadoğu'da kendi eliyle yayan avrupa'dan mı? tabii adam sana hayvan da der, dini eğitimi 3 yaşına da indirir, 5 yaşındaki çocuğa türban da takar.

böyle şeyler söylemeye devam etsinler ki devran döndüğü zaman aynı kullanışlı aptallığı yapacak yüz kalmasın kimsede.
  • dinimizi özgürce yaşayamıyoruz diyeni üç vakit döveceksin aga. mağdur edebiyatı yapanı altı vakit. sikiklerin kimseye saygısı yok, inanca saygı diye ağlayan da bu yobaz tipler olur ilk önce.
  • sonra neden islama saygı duyulmuyor deniyor. bunun gibi türler kendi kafasına göre insanları yargılıyor. hani bir deyim var. kraldan çok kralcı olmak gibi. bunlarda tv ye ya da hutbeye çıkınca kendilerini allah sanıyorlar.

ya ciddiyim bunlar sayısı o kadar çok arttı ki ne camiiye gider oldum ne dine saygım kaldı. adama bak arkadaş.

3 cumaya gitmeyen kafirdir,
    namaz kılmayan hayvandır,
    yok oruç tutmamak günahdır,
    yok şu günahtır yok karıya atlamak sevaptır.

böylelerinin geçmişlerini didik didik edip bir yediği boku bulup çıkartıp herkese izleteceksin ve sonra tıkacaksın hapse ...

(bkz: yobaz)
  • yakasındaki mikrofondan, poz kestiği kameralara; binip geldiği arabasından, giyindiği kıyafetleri dokuyan makinelere kadar hayvanların teknolojisine muhtaç insan söylemi.
    hiç de hicap etmez; yahu benim teknolojim hayvanlardan geri, hani yaratılanların en akıllısı insandı, diye sormaz.
  • la devlet kanalında, paramızla, vergimizle hakarete uğruyoruz bir de.

ayrıca: trt sözüm sana; vergimi vatandaşlarına hakaret edenlere harcama. artık yeter yaptığın. daha önce de yaptın, (bkz: hamile kadının sokakta gezmesi uygun değil) artık yapma. bu yaptığın "gelişkin" ülkelerde nefret suçudur, ayrımcılığı; hakaretle ve sınıfsallaştırma ile yaymaktır ve dava konusu olur. insanları ayrıştıran, nefrete sürükleyen her tanımlamanızdan eşit düzeyde iğreniyor ve özenle tiksiniyorum.
  • namaz kılmak insanı mutlu eden, rahatlatan, huzur veren güzel bir dini vecibeyse git namazını kıl, huzurunu bul.
    bu huzur bulduğun eylemi başkalarının yapmaması seni neden bu kadar sinirlendiriyor?
    bu muhteşem, bu zevk ve huzur dolu aktiviteyi başkalarının yapmamasına niye bu kadar atarlanıyor ve namaz kılmayanlara hakaret ediyorsun?

aleviler mesela on iki günlük muharrem orucu sonunda aşure çorbası yapar.
    kimseye "aşure çorbası yapmayan hayvandır" demezler.
    nusayriler hırisi yaparlar, kimseye "hırisi yapmayan hayvandır" demezler.

anca bizim tutucu sünniler böyle kafayı oruç tutmayana, namaz kılmayana takar.
    mensubu olduğunuz inancın gerekliliklerini yapmak zorunuza gidiyorsa yapmayın.
    başkalarının bunları yapmıyor olması zorunuza gidiyorsa, sizin bunları yapıyor olmanız da zorunuza gidiyor olsa gerek. yoksa böyle sağa sola saldırmazsınız.

inancınız çay içmeyi ibadet saysaydı çay içmeyenleri kafaya takacak mıydınız? hayır.

ayrıca, hayvanlar namaz kılmadığı gibi, hayvanlar istavroz da çıkarmaz, ağlama duvarında da ağlamaz.

bu durumda "istavroz çıkarmamak", "ağlama duvarında ağlamamak" gibi eylemler de müslümanları kapsıyor.
    onlara da mı hakaret edeceksin bu durumda?
  • vay be... bunca yillik kedimin aslinda hayvan olmadigini bana gosteren beyandir.

zaten hep bir gariplik vardi kendisinde, geceleri kaybolmalar, sabahlari yorgun gelmeler falan. su anda super kahraman olarak double life yasadigindan supheleniyorum. selina kyle, sen misin?
hesabın var mı? giriş yap